Супер Моќ Водоотпорен Multicore 8 Канали 8 Бендови Изградена-во Audiometer Дигитални Програмабилни BTE апаратчиња за Слушање

Супер Моќ Водоотпорен Multicore 8 Канали 8 Бендови Изградена-во Audiometer Дигитални Програмабилни BTE апаратчиња за Слушање

Достапно за нарачка
DEN 14496.00
Достапност:

Ве молиме да не известите доколку ви треба ни да се издаде пониска цена за сопствени опис за да се избегне плаќање на сопствени даночни во вашата земја. П : Како да го направите сместување на тренинг? (Важно) : О : во кои се сместени пракса не е комплицирано. Проверете ја вашата батерија периодично.
Бесплатни Кабел Супер Моќ Водоотпорен Мулти-core Дигитални Bionic Изградена-во Audiometer 16 KHz пропусен опсег Крајната Надомест Дигитални Програмабилни BTE Слушно Помагало За Губење на Слухот, од Благи до Тешки
(Нормално тоа трае 5 до 10 дена да ја испорача стоката по плаќање заврши, ние ќе се обидеме потрудиме да ги краток тоа). И свиреа и се појавува. Не го испуштајте или се судираат вашето апаратче за слушање. Избегнувајте силен шок. На amplied звук излегува од дупката, а потоа се навраќа на МИКРОФОНОТ и засилена повторно. Тоа ќе ви помогне да го продолжи животот на вашиот слушен апарат и чувајте го работат нормално. Чувајте го цврсто контакт со ушниот канал се додека не постои јаз за воздух да излегува од уво
Како да се задржи вашето апаратче за слушање
1. Ве молиме не го ставајте вашиот слушен апарат под сонце за долго време, за да avild на висока температура оштетување на вашиот слушен апарат. И свиреа и се појавува. Ви благодариме. Инсистираат на носење и да добијат сместување чекор по чекор. Не носи апаратче за слушање премногу долго во прв план. Ве молиме контактирајте со нас за да се обезбеди апаратче за слушање одговара за вашиот audiogram пред плаќање на нарачката. Пред спиење, ве молиме да ги исклучите вашиот слушен апарат, ја отворите батеријата врата, и стави го во внатрешноста на сушење кутија. Тоа е како ситуација кога микрофон доаѓа блиску до говорникот.
Карактеристики : Интелигентни Мулти-core дигитални bionic технологија Nanocoating и водоотпорен технологија Адаптивни се префрлите помеѓу различни прилики, Изградена-во audiometer (Puretone) "Супер тивко" функција i Log-персоналните dataloggin 16 KHz пропусен опсег крајната надомест 8 канали & 8 фреквенција 128-бенд адаптивни намалување на шумот ( 10d B ) Фреквенциски опсег : 200~5090 Hz AGC-О автоматски се здобијат со контрола-излез Адаптивни безжичен аудио систем 3-та генерација динамични повратни информации откажување ( DFC ) FRONTWAVE TM diretional микрофон Hyperfine ADM адаптивни насочен микрофон 3 сеќавања Мал во големина, силен во моќта Правец на бучава менаџер Меморија switch индикатор за Ниско ниво на батеријата индикатор Telecoil на текст (изборен) Моќ-за одложување на Монтажа спектар Стерео telecoil Батерија : 13 A Zn-воздух копчето батеријата Гаранција : 2 години
Додатоци :
Три уво приклучоци
Еден 13 A-Zn-воздух батеријата
Еден прирачник за корисникот
Една завртка возачот
Една гаранција картичка
Еден пренослив апаратче за слушање кутија
Стандардни бои :
Беж или сива
Бесплатна кабелска
Слободно монтирање на софтвер
Слободно монтирање на софтверот надградба
Бесплатни Пред-програмирање
Пријателски забелешка :
1. Времето должина за секојдневно носење треба да бидат од краток за да долго чекор по чекор на јачината На звукот на вредноста треба да ниската на гласна чекор по чекор За комуникација на животната средина, корисникот треба да се користи за да се тивка околина прво, а потоа завртете на бучава во животната средина. Потоа го ставаат во уво купола внатрешноста на ушниот канал и чувајте го цврсто. Поради што мора користи на вашата оригинална претрес статус. П : Како да се избегне свирка? A : се Претвори одредување на јачината на звукот на најниска позиција, како и "1".

За производот

Тип На Објект:
Уво Заштита
Големина:
4*1.5*0.9cm
Број На Модел На:
ES-LX4E-UBTE
Материјал:
ABS
Моќен Дигитален BTE апаратче за Слушање Боја:
Сива
Факултативна Боја:
Беж
Намалување На Шумот:
Yes
Авто Повратни Информации За Откажување:
Yes
Фитинг Услуга:
Пред-програмирање пред превозот
Фитинг Опсег:
За Блага до Длабока Губење на Слухот
Фабриката Стандард:
ISO 13485
Бесплатни Програмирање Кабел:
Yes
Слободно Монтирање на Софтвер на CD:
Yes
Слободно Монтирање На Софтверот Надградба:
Yes

Избор на клиент