Супер Брз Мини КОМПЈУТЕР со Windows HTPC Процесор Intel Core i7 3537U Max 3.1 GHz 4M Кеш 2GB Ram меморија 64GB SSD 300 МЕТРИ Wifi HDMI VGA

Супер Брз Мини КОМПЈУТЕР со Windows HTPC Процесор Intel Core i7 3537U Max 3.1 GHz 4M Кеш 2GB Ram меморија 64GB SSD 300 МЕТРИ

Достапно за нарачка
DEN 16224.00
Достапност:


Карактеристики
♦ Intel I7 3537u серија процесор
♦ ПИ легура шасија, компактна структура, флексибилни инсталација
♦ Поддржува WIFI и 3 G за проширување на мрежата,обезбедува 1*слотот за SIM картичката
♦ 1x VGA/1x HDMI
♦ 1*8111 E Gigabit Ethernet порта ,поддржува Разбуди На LAN
♦ Богата I/O : 1x моќност ,1x VGA, 1x Lan, 1x Aduio,6x USB,1x прекинувач
Конфигуриран
RAM МЕМОРИЈА : 2 GB
Диск Капацитет : 64 GB SSD
Параметри
Шасија
Боја
Светло сребрена црна
Големина
197mm*197mm*32-милиметри (L*W*H)
Структура
Вентилатор за ладење структура
Материјал
поцинкуван челичен лим
Матичната плоча
Модел Бр.
ITX-M100_I7
Процесор Интегрираната Intel® 22 NM I7 3537 U Dual-Core ПРОЦЕСОР 2.0 GHz TDP 17 W
Графика
Intel®HD4000 Графичка
Меморија
1* ПА DDRIII 1333/1066 MHz, Макс. До 8 GB
Складирање
2.5'HDD
N/A
СП
N/A
SSD
8 G/16 G/32 G/64 G/128 G
Систем Во Функција
Ethernet
1* LAN (РТЛ 8111 E)
USB
6* USB2.0
Сериски Порт
1* COM
Екранот
1* VGA
Аудио
1* МИКРОФОН,1*Line-out
Проширување Интерфејс
2* MINIPCIE (еден е MSATA,другиот е WIFI интерфејс)
Индикатор
N/A
Систем За Контрола На
Прекинувач
Безжичната
2* WIFI/3 G SMA антенски (изборен)
Моќност
Моќност
12 V/5 A адаптер
Сигурност
Инсталација
Десктоп или ѕид-монтирани
Оперативен Т
-10°C~60°C
Складирање Т
-20°C~70°C
Релативната влажност
5%-95%, нема кондензирање
Вибрации
0.5 g rms/5-500 HZ/случаен/оперативни
Нарачка Информации
Нема.
Модел БР.
Процесор
Плоча
Меморија
Складирање
LAN
USB
Пред Аудио
WIFI
Адаптер
Оперативен СИСТЕМ
1
HY0192 C
1037 U/1.80 GHz
M19-N2
Никој
Никој
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
2
HY0103 C
1037 U/1.80 GHz
M19-N2
2 G
32 G
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
3
HY0180 C
3217 U/1.80 GHz
M100_I3
2 G
32 G
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
4
HY0190 C
J1800/2.41 GHz
M50_N18
2 G
32 G
1*RTL8111 F
4
N/A
N/A
12 V/3А
WIN7
5
HY1190 C
J1900/2.00 GHz
M50-NC
2 G
32 G
1*RTL8111 F
4
N/A
N/A
12 V/3А
WIN7

За производот

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Производи Статус:
Акции
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Главниот Фреквенција:
2GHZ
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Тип:
Мини Десктоп
Број На Модел На:
HTPC32
Процесор Модел:
Intel I7 3537U

Избор на клиент