TONGLING Господар рачно изработени Антички Виола Природно Сушење Flamed Јавор Дрво Масло Лак Мет Виола 15-16
Новак - 30 %

TONGLING Господар рачно изработени Антички Виола Природно Сушење Flamed Јавор Дрво Масло Лак Мет Виола 15-16

Достапно за нарачка
DEN 19152.00
DEN 13406.00
Достапност:


Бренд : Tongling
Модел : TL009-3Б
Панел материјал : Висок квалитет Spruce
Грбната плоча Материјал : парична Казна Јавор
Tailpiece материјал : Абонос
Виола Големина : 15-16 инчи Над 20 години Цврсто дрво, занаетчиски, рака сликарство. Пакет Листата :
1*Виола Лак 1*Колофон 1*Виолина Тјунер 4*Виола Низи 1*Рамо Остатокот 1*рачно изработени Виолина 1*Виола Случај Забелешка : ве Молиме да ни остават порака на Големината ќе се одлучи кога ќе ги нарачате тоа, во спротивно ние ќе испратиме големина од 16 инчи . 1. Tongling Виолина изработена од страна на италијански мајстор на виолина создателот врз основа на врвот на изработка. Европската класичен антички Stradivari виолина е рачно изработени од строго избрани материјали. 2. Tongling Виолина користи Високо квалитетни Spruce дрво како панелот, кој звук е потранспарентна отколку обичните дрво и резонираат подобро, полесни и поотпорни на деформација. 3. Рака-полиран глава блеска со природен сјај и ви нуди одлична текстура , презентирање на вашиот вкус. 4.Секој виолина е рачно изработени, не можеме да се осигура дека секој виолина е токму иста со слика, но можеме да се осигурате дека 95% сличност. 5. Боја на виолина отсекогаш се смета за најстарата италијански тајна, затоа што по славното 17 и 18 век, боја напредок е изгубена. Можеби само Tongling кои се уште се однесува на италијански семејство е тајната на слика виолина. Tongling е виолина не само што е убава перспектива, но, исто така, обезбедувајќи ви фантастичен звук. Меѓународни Купувачи - ве Молиме Имајте во предвид : а) Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. б) ве Молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.

За производот

Големина:
4/4
Назад / Страна Материјал:
Јавор
Fingerboard Материјал:
Абонос
Број На Модел На:
TL009-3Б
ГОРНИОТ МАТЕРИЈАЛ:
Spruce
Лак Материјал:
Бразил Дрво
Лицето Материјал:
Spruce
Tailpiece Материјал:
Абонос
боја:
кафе
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
ГОРНИОТ МАТЕРИЈАЛ:
Spruce
Fingerboard Материјал:
Абонос
штипки:
Абонос

Избор на клиент