Handcut Африкански Мрежа француски Нето Чипка Ткаенина Африкански Guipure француска чипка ткаенина. Африкански tulle чипка ткаенина и монистра за свадба.5023
Новак - 35 %

Handcut Африкански Мрежа француски Нето Чипка Ткаенина Африкански Guipure француска чипка ткаенина. Африкански tulle чипка ткаенина

Достапно за нарачка
DEN 4224.00
DEN 2746.00
Достапност:


Добредојдовте на Nanxuan Уживајќи во Мода!
Вовед :
Guipure Чипка така е наречен како Венецијански Чипка, Bobbin Чипка или Ресни Чипка. Тоа е широка категорија на везови чипка. Тоа е елегантен чипка со густо проткаен модели. Тие изгледаат речиси како вез на corded laces но без никаква видлива подлога нето. Можете да ги видите само embroideries пораби заедно во една убава парче од ткаенина. И понекогаш кабли се направени од конец на различни бои, која додава длабочина и интересни детали на чипка.
Опис На Производот
1. Хемиски чипка ткаенина.
2. Ширина : 51-52".
3. Должина : 5 метри по парче.
4. Африкански Модни Облека за Повод, Свадба, Партијата итн.
5. Бесплатен превозот страна на курирската служба DHL.

За производот

Тип На Производ:
Чипка
Декорација:
Чипка
Функција:
Еко-Пријателски,Гума За Џвакање,Вода Растворливи
Материјал:
100% Полиестер
Техника:
Ткаени
Ширина:
1.2
Број На Модел На:
TS5023
Ткаенина Тип:
tulle чипка

Избор на клиент