Сопствени 3D Lifelike Животинско Ѕид Mural Носорог Лав Слоновите Фото Позадина Не-плетени Хартија за Тапети Деца' Соба Троседот во ЖИВО Позадина
Новак - 49 %

Сопствени 3D Lifelike Животинско Ѕид Mural Носорог Лав Слоновите Фото Позадина Не-плетени Хартија за Тапети Деца' Соба Троседот

Достапно за нарачка
DEN 898.56
DEN 458.00
Достапност:


Сепак обично ние ќе им помогне на купувачот да се изјасни пониска вредност за плаќање помалку данок или избегне да биде оданочен.8 м во ширина и 1,6 m висина. Ви благодариме !
Производот се покаже
Вистински Производ шоу
Материјал availab ле
Слама Текстура Имитација На Кожа
3 D Врежана Водоотпорен Платно
Ќе треба на овие алатки
.
DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.
Ако не кажете ни за вашите омилени површината материјал, ние ќе произведе основен материјал "W aterproof платно" . Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот.
Вие треба да ги купите лепак во хардвер вашата локална продавница пред pasting. Ве молиме изберете количество 3 во ред.
Совети : Бразилски пријател, ве Молиме испратете ни го вашиот CPF број под цел; руски пријател, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме . Ние мора да произведуваат според големина. Ние продаваме страна метри квадратни, а не од страна на ролни.86 м 2 , Па треба цел 3 метри квадратни.
Опис
Точка Бр : MU546
4 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платно
Употреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / Студија
Стил : Деца цртан филм
Боја : Како на сликата sho wn
Големина : стандардната големина е како што е подолу
1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft
2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft
11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft
12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft
13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft
14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft
15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft
16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft
(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .
Доколку купите повеќе од 7 метри квадратни, во многу земји, ние може да ви даде бесплатен превозот од express.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 5 : Е mural позадина самолепливи ?
Нема.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 7 : Како за данок ?
Било увозни давачки или такси се купувачите одговорности.
Но, било која големина е целокупната шема. Не постои било лепак или испуштање во прав на задниот дел од тоа.)
Често поставувани прашања. Како да се цел тоа ?
Област = ширина x висина.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 1. Па ве молиме да ни кажете на вашите детали ѕид големина (ширина & висина).
Топло-продажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 4 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен.Ние не сме одговорни за било царина.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?
Ова е прилагодено mural позадина.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Т тука се 4 материјал на располагање да ги изберат (S traw текстура / 3 D врежана / Имитација на кожа / водоотпорен платно). На mural позадина не е само-лепило.
Ако не се обезбедени ни вашиот ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 6 : тоа Е целата mural ?
Нема. Квадратни метри = Цел Количина
Област = 1.

За производот

Димензии:
1 квадратен метар
Функција:
Мувла-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Водоотпорен,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Текстилни Позадини
Функција:
Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Материјал:
Дрво влакна позадина
Стил:
Модерна
Површински Третман:
Слама
Шема:
Yes
is_customized:
Yes
Употреба:
Забава,Администрација,Трговија,Апарати За Домаќинство
Број На Модел На:
MU546
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Употреба:
Децата' Соба

Избор на клиент