Thermoelectric Генератор TEC1-12708T200 Seebeck Енергија Елемент

Thermoelectric Генератор TEC1-12708T200 Seebeck Енергија Елемент

Достапно за нарачка
DEN 594.24
Достапност:

Тип број :TEC1-12708 T200
Димензии : 40*40*3.4 мм(±0.1 mm)
40°C разлика во температура : Open-коло напон 2.2 V ,Генератор на струјата : 390 MA ;
60°C разлика во температура : Open-коло напон 3.6 V ,Генератор на струјата : 489 MA ;
80°C разлика во температура : Open-коло напон 4.8 V ,Генератор на струјата : 569 MA ;
100°C разлика во температура : Open-коло напон 6.0 V ,Генератор на струјата : 658 MA ;
120°C разлика во температура : Open-коло напон 7.2 V ,Генератор на струјата : 759 MA ;
140°C разлика во температура : Open-коло напон 8.4 V ,Генератор на струјата : 969 MA ;
Работи Температура : -40~200°C
I=max(A) :8 A
U=max(V) : 15.4 V
P=max(W) :74 W
честички :127
Максимална температура разлика : ≥67°C
Притисок=kg/cm2 :98 N/cm2
Диригент L(MM) :150mm
Горенаведените информации за повикување само ,тоа ќе губи некои актуелни кога во актуелната употреба .
Внимание : Плочата не може да се електрифицирани повеќе од две секунди кога нема радијатор.
Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .
Нашата продавница имаат othertype и поврзани објекти,ве Молиме да пребарувате надвор .
Вистински инвентар објавени повеќе од бројот, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас.Ви благодариме .

За производот

Класификација:
Лабораториска Опрема За Ладење

Избор на клиент