Моќни LED Светилка КРИ XML T6 5000LM 3 Режими на Факелот Пребарување Кампување Лов и Риболов Рудар е Светилка фенер Светлина
Новак - 5 %

Моќни LED Светилка КРИ XML T6 5000LM 3 Режими на Факелот Пребарување Кампување Лов и Риболов Рудар е Светилка фенер Светлина

Достапно за нарачка
DEN 1111.20
DEN 1056.00
Достапност:


Спецификација :
LED Светилка
Материјал : Алуминиум Легура
Извор на енергија : 3x 18650 Li-ion батерија
Максимална Осветленост : 5000 LM
Зрачењето растојание : >500m
Водоотпорен (IPX5) : 5 одделение
Шок-доказ : прибл. 1.5 М
Пакет Содржи :
1x LED Светилка/Факелот ( батеријата не се вклучуваат )
За LED Светилка
Овој Висок Квалитет на Вода-Отпорни 5000 LM Led светилка/Факелот со Dimmer , преку прилагодување на telescoping главата, можете да добиете место зрак и поплави зрак како што треба. Идеален за cavers, шумски истражувачи, ловец, фишер и сл?
Карактеристики :
- Користење на КРИ XM-L2 светилки , Max светлината 5000 LM, Зрачењето растојание 200m-500m
- Внатрешна жици се однесува постојана тековната излез, работен опсег е широк, и може да се користат батерии во најголем степен.
- 5 режими на едно копче : Висок-Низок Strobe
- Алуминиумска легура обвивка и пропадна-доказ дизајн, се чувствуваат поудобно
- Широко се користи во активности на отворено како планинарење, кампување, планинарење, шумски истражување, Или да се користат дома како поправка или наоѓање на мала работа.

За производот

Тип На Објект:
Рефлектори
Осветлување Растојание:
> 500 метри
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Тело Материјал:
Алуминиум
Модел на LED Монистра:
T6
полнач:
Не Е Применливо
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
5000LM
Зум:
No
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Лумен:
Други
Функција:
Шок Отпорни,Тешко Светлина
Тип На Батерија:
18650
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Тип На Светилка:
Кампување,качување,лов,риболов,ноќ прошетка/вози
Извор На Светлина:
LED Светилки
боја:
Темно Сива Боја
Бренд Име:
Tooniu
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Wattage:
40W

Избор на клиент