Персонализација на алуминиум cnc machining текара делови, Обезбедување на примероци, мали наредби се Прифатени

Персонализација на алуминиум cnc machining текара делови, Обезбедување на примероци, мали наредби се Прифатени

Достапно за нарачка
DEN 7200.00
Достапност:


Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.
1) Сите наши производи се обичај прави, ние ги направи по потврди цртежи, или примероци
2) означена цена е само за ваша референца, на реалните трговија цената ќе биде според потврди цртежи, или примероци.
3) ве Молиме контактирајте со нас за да ја проверите единечна цена пред место цел.
4) Превозот цена е покажа дека во врска не се реални трошоци, ве молиме контактирајте со нас кога треба нашите дела.
Мојот skype : luochaoaaa1
1 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.
2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од e-mail .
3 : цртање формат е во ред . ( 3 D, igs, чекор по чекор, CAD, PDF)
За CNC Machining
1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;
2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;
3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;
4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;
5)Прецизност обработка метални делови во OEM/ODM спецификации
6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации
7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот Мелничката
За нас
Dongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен
1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, е
Употребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на не-стандардни делови
Фабрика.
2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.
3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.
Адреса : Кина guangdong dongguan чекор градот Lao лебди zhushan област Wen Ge xing патот 133.
Контакт : LUOCHAO мобилен телефон +86 1364989898902
Телефон : +86 769 83301756 факс : +86 769 27205792
QQ број : 395603369
Skype : luochaoaaa1

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CNC machining сопствени делови
Тип:
Други
Обработка метод:
опрема:
Толеранција:
Површински Третман:
Цитат олово време:
Пакување Детали:
Како што се бара
Skype :
WhatsApp:

Избор на клиент