VC87 True RMS Multimeter Дигитални Мулти Метар Аналогни Тестер Термометар Отпор AC DC Ohm Hz C 6000 Voltmeter Motor Drives
Новак - 8 %

VC87 True RMS Multimeter Дигитални Мулти Метар Аналогни Тестер Термометар Отпор AC DC Ohm Hz C 6000 Voltmeter Motor Drives

Достапно за нарачка
DEN 3839.52
DEN 3532.00
Достапност:


VC87 True RMS Multimeter Дигитални Мулти Метар Аналогни Тестер Термометар Отпор AC DC Ohm Hz C 6000 Voltmeter Motor Drives
Карактеристики :
1. True RMS ACV и ACA за прецизни мерења на нелинеарни сигнали;
2. Точно мерење на напон и фреквенција на мотор;
3. 12 видови на мерна функција, со VSD, диоди, h FE, должност циклус, отпор,
континуитет, итн.
4. Аналогни бар екранот, рачно или автоматско опсег;
5. Силна antimagnetic и анти-притискање на перформансите. Целосна функција на заштита,
со анти висок напон коло дизајн;
6. Голем LCD дисплеј, бела светлина, единица симбол на екранот, многу лесно може да се прочитаат;
7. Релативната вредност, Максимална/Минимална вредност мерни податоци и задржете.
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

За производот

Мерење На Струја Опсег:
600uA/6000uA/60mA/600mA/6A//20A
Мерење Inductance Опсег:
=
DIY Материјали:
Електрични
Мерење Capacitance Опсег:
=
Димензии:
185*93*35mm
Мерење На Напон Спектар:
6V/60V/600V/750V
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење На Отпор Опсег:
=
Број На Модел На:
VC87
Работен Режим:
=
Температурата На Работа:
-20 - 10000 ℃

Избор на клиент