Јапонски самурајски меч гроздобер сечилото 32768 преклопени слоеви челик глина калено остар катаната може да се намали бамбус

Јапонски самурајски меч гроздобер сечилото 32768 преклопени слоеви челик глина калено остар катаната може да се намали бамбус

Достапно за нарачка
DEN 10464.00
Достапност:

диференцијална појачани и глина калено, вода угасне и полиран.ОПИС Состојба : Бренд-Нови Сечилото Sori(Кривина) : 0.9 Инчен /104 Cm на Ножот Материјал : Глина Калено Укината Т-10 Челик Nagasa Должина : 28. Својата добра и прекрасен прилог на било колекција! ПРОЦЕСОТ НА КРЕИРАЊЕ на : НОЖОТ : -сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки . Две Menuki (украс) се на секоја страна на Tsuka. можете да unassembled на сечилото од се справи со преземање од 2 штипки. (б) Ако имате потреба од дрвена стојат, ве молиме додадете 12 ДОЛАРИ за трошоците. На дрвени застане на слики НЕ е вклучена. Овој меч го споредува во квалитетот и убавината на многу expensivier ножеви. -Saya : На saya (обвивка) на мечот е Hualee Дрвени Со Црн Вол Рог Фиксни, висок квалитет на Свила Sageo е врзана околу Kurigaga (knob) на scabbard. Тоа е многу сложена техника, како ако не е правилно да се изврши на сечилото ќе се скрши. -Ова сечилото има целосна должина танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот.2 Cm вкупна Должина : 40.6 Инчен / 27 См Работ на Ножот : Рака Полиран Биде Остар Жилет Рачка Материјал : Вистински Зраци Кожата + Тешко Дрвен Нож Ширина (во Близина на Kissaki) : 0. Овој нож е страна полиран со повеќе одделение изостри камен од Јапонски метод, кој го направи површината на сечилото како огледало, сечилото е исто така остар жилет.3 см Tsuba Материјал : Висок Квалитет на Бакар Сечилото Ширина (во Близина на Habaki) : 1. (в) Нашите мечеви се целосно рачно изработени, па Спецификации може да се разликува малку од меч на меч. На стврднување процес е направен со користење на специјални глина на работ, така тоа добива различна температура и cools во различно време од остатокот на сечилото, станува се потешко и борбата против сечилото кога тоа е ладење на вода.

За производот

Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Тема:
Луѓе
Стил:
Античкиот Имитација
змејот меч ,јапонски меч:
warriorsword

Избор на клиент