6L електрични fryer Шпанија churros машина за правење/домашна употреба churros создателот машина

6L електрични fryer Шпанија churros машина за правење/домашна употреба churros создателот машина

Достапно за нарачка
DEN 19488.00
Достапност:


6 L електрични fryer Шпанија churros машина за правење/домашна употреба churros создателот машина
Бидејќи фабриката има голем број на нарачки, треба 8-12days за подготовка на машина. Ако сте ум и побрзајте, ве молиме да не цел.
Правење Churros чекор
Се меша во прав и вода заедно додека тестото е мазна и не леплива(тесто изгледа како златна боја), пополнете мешано тесто во Churros барел, да почнат да прават Churros(одберете ја должината што треба и отсечени за да го исклучите). Потоа го ставаат на Churros во 200°C масло и пржете го во златна боја.

За производот

боја:
13 220v 3L fryer 6L, 13 110v 3L fryer 6L
Приклучок Тип:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
сертификација:
CE
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
TIANYUYOUDO
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
3L
Напон (V):
220v
Број На Модел На:
UDJSG-13
Моќност (W):
Од 2,5 KW
Функција:
extruding
Churros машина капацитет :
3L
електрични fryer:
6L
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
Габи,:
5 големина габи, секој калап со 1 дупки
Напон:
220v/110v
моќност:
Од 2,5 KW
Бруто тежина:
38kg
Churros пакување големина:
480*370*260mm
Полица пакување големина:
920*180*340mm
Fryer пакување големина:
470*300*330mm

Избор на клиент