Ebike 24V 13.2 АХ ОЕМ Мобилен Seatpost Li-ion Батерија со BMS и Полначот Akku Li-Po

Ebike 24V 13.2 АХ ОЕМ Мобилен Seatpost Li-ion Батерија со BMS и Полначот Akku Li-Po

Достапно за нарачка
DEN 9024.00
Достапност:

Ние се инсистира да се обезбеди висок квалитет на производите,најнова технологија и одлични перформанси. Зошто полнење укажуваат светилка секогаш се покаже зелена кога јас ја полните батеријата?
Батеријата е веќе целосно наполнета (ве молиме тест излезниот напон од батеријата на испуштање на пристаниште)
Помеѓу батеријата и полначот не е поврзан добро (ве молиме љубезно ве молиме да проверите на топови приклучокот на полначот, дали сите 3 пина се прави и не виткајте)
Можеби Полнач е неисправен.
Ве молиме полнење на батеријата преку користење на посебни држачи. Ако полнење укажуваат светилка покажува црвена, тоа значи дека за време на полнењето; ако се покаже светилка покажува зелена, тоа значи дека батеријата е полна. Ве молиме чувајте го на 1-2 часа, кога тоа се претвори зелена за trickle полнење
6.
Напон од батеријата на испуштање на пристаништето. Поврзете го полначот со надворешно напојување
5.Како лидерство производителот во индустријата,ние нудиме на електрични велосипеди, батерии,ebike мотори,ebike
додатоци, BLDC мотори,електрични колички,електрични голф штрајкови и скутери.
Повратни информации
Ние го цениме вашиот бизнис, Ако ти се задоволи со нашите услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ве молиме да се осигурате дали позитивни и негативни полови се точни и исто како и вашиот контролер моќност;
3. По полнење на батеријата да се полни, јас ќе го исклучите полначот?
Да, најдобро е откако ќе ја полните батеријата да се полни, ве молиме да го отстраните полнач.2 AH Li-ion Батерија со Црна Случај
Вграден-во BMS Одбор
Испуштање Cable (поврзување на батеријата на вашиот контролер)
2А Висок Квалитет Полнач
Забелешки
Не го користете или полнење на батеријата под висока температура.
Не предизвикувајте краток спој на позитивниот (+) и негативниот (-) крај на батеријата.
Не дозволувајте им на батеријата во близина на оган.
Не расклопување на батеријата.2 АХ ОЕМ Мобилен Батеријата во Случајот со BMS, 2 A Полнач
Делови Вклучени
24 V 13.
Прирачник за корисникот на батеријата :
1.
Време На Испорака
Одберете ја локацијата од листата на земји.
Не се потопи батеријата во вода и киселост течности, или дозволуваат тоа да се навлажни. Пред да го поврзете батеријата на вашиот контролер, ве молиме прво исклучување на струја од гас електрична копче (ако имаат);
3. Ние ќе се обидеме потрудиме да брод парцела, како е можно поскоро.
Размена & Политика На Враќање
Батеријата не е returnable ако ние не испратени на погрешна точка. Кога ќе се поврзете на батеријата со мојот контролер, нема моќ
Ве молиме љубезно ве молиме проверете дали батеријата е моќ
Ве молиме љубезно ве молиме да проверите дали се позитивни и негативни полови се поврзани со контролер правилно
Ве молиме љубезно ве молиме да проверите дали ви се сврти на електрична копче (ако имаат).Тоа е странски инвестиции,нашето седиште е во Шангај и фабрика се наоѓа во Jiangsu Провинција во Кина.
Напон од полнење на батеријата порта
Напон помеѓу BMS одбор "Б" и Батеријата на испуштање на пристаништето Позитивен Пол
Напон помеѓу BMS одбор "Б" и сите серија линии (секоја pin на серија линија приклучок). И потоа да го исклучите батеријата за да полнач
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.
Гаранција
Објектот има една година гаранција. Ова е многу важно, висок напон бесплатно ќе донесе опасност. Кога батеријата е проблем, што да правам?
Ве молиме прво љубезно ве молиме да проверите дали BMS одбор приклучокот е поврзан и
Ве молиме љубезно го исклучите батеријата со ebike и контактирајте со нас, ние ќе треба некои податоци од вас.

За производот

Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Напон:
24v
Батеријата Спецификација:
24V 13.2 АХ
is_customized:
Yes
Батеријата Ќелија:
Кинески HalloBattery
Батеријата Случај Боја:
Црна
Батеријата:
Seatpost Тип
Точка Бр.:
bt317

Избор на клиент