Метал термичка изолација 100mm дебели СТП панел замрзнувач соба со camlock

Метал термичка изолација 100mm дебели СТП панел замрзнувач соба со camlock

Достапно за нарачка
DEN 1200.00
Достапност:

со регистриран капитал од 100 милиони Јуани и вкупната актива на 970
милиони Јуани. Под поддршка на структурните гигант Hongfeng Индустриска Група, ПОЗНАТИОТ доби многу
странски проекти од проектот за инженеринг, изработка, логистичка и инсталација водство итн.
ГЛАВНАТА APPLACATIONS
Хотели , болници , крв банки , живина колење и обработка, aquaculture и обработка, одгледување печурки, земјоделски производ обработка, производство на млеко, фармацевтски обработка и логистика, пијалаци производство и преработка, производство на пиво производство и ладење, големи логистика, складирање, хемиски производ ладење, кожа производство, шприцоване, машина за ладење, челик ладење, комуникациска опрема,брод производство и повеќе.Вратата панел направен со посебни притискање технологија СТП материјал.8 mm дебелина за избор.
Ладна Соба Полиуретан ( СТП) Сендвич Панели
Дебелина
50, 75, 100, 150 , 200 мм
Густина
38 - 40 – 43 – 46 кг / м3
Ширина
960mm
Заеднички
Camlock (јазик и жлебот)
Плоча
Надворешни е боја или челик не ' рѓосувачки челик или Алуминиум (Малтер врежана или pre-обоен)
Употреба
Вол & Кат & Таванот
Врата
Лизгачки вратата и Нишалка врата
Одиме во замрзнувач Големината и температурата може да се направи во согласност со клиенти барања
0 °C ~ + 22°C : Комуникација Станица, Печурки Растенија, Лекови За Складирање, Преработка Соба, Пакување Соба
-5 °C ~ + 5 °C : Пред-Ладење, Се Задржи Свежа,
-10 °C ~ -20 °C : Ладилник За Складирање
-25 °C ~ -30 °C : Ниска Температура за Складирање, брзо отиде к-Замрзнување
-35 °C ~ -50 °C : Експлозијата Замрзнувач, Брз-Замрзнувач
ДЕТАЛИ НА ПАНЕЛ ЗАЕДНИЧКИ
Ладна соба вратата панели се соединил со помош на јазикот и ритам и заклучен заедно со camlock на секоја страна од панелот за да се обезбеди воздух тесни зглобовите.
ПРЕТХОДНИТЕ ПРОЕКТИ
ЗА ГРУПА
Hangzhou ПОЗНАТИОТ Челик Инженеринг Co.Нишалка врата : Прирачник, Автоматски достапни итн. Ѕид панели се произведени во таков начин со цел да се избегне термички мост.

За производот

Тип:
Вратата & Прозорец Рамки

Избор на клиент