MBRN60P001 Плоча за Acer Стремат 7339 7739 eMachines E729 E729Z 08N1-0NX3G00 AIC70 ГЛАВНИОТ ОДБОР

MBRN60P001 Плоча за Acer Стремат 7339 7739 eMachines E729 E729Z 08N1-0NX3G00 AIC70 ГЛАВНИОТ ОДБОР

Достапно за нарачка
DEN 2755.20
Достапност:


Опис
Лаптоп Плоча (Систем одбор) - За ACER Стремат 7339 7739 e Machines E729 E729 Z MBRN60 P001 08 N1-0 NX3 G00 AIC70 ГЛАВНИОТ ОДБОР ТЕСТИРАНИ ДОБРА
Опис : ПЛОЧА AS7739/AS7739 Z/AS7339/EMG729/EMG729 Z/EMG529 LF UMA, ГЛАВНИОТ BD UMA РС, AIC70 MB._0 M/UMA/AR, 69 N0 YQM10 C04
Овој производ е реновирана, Оригиналниот систем одбор, и е функционален. Ние нудиме 3 0-Ден Гаранција за овој производ. Ве молиме кликнете на линкот подолу за лесно, без проблеми се врати процес.Матични плочи се дел број специфични; ве молиме бидете сигурни дека за да одговара на дел број на матичната плоча ќе се заменува со онаа на вашите се за купување.
Погледнете одбор идентификатор MBRN60 P001 во мемориска локација прикажани на етикетата .Ве молиме внимателно да се однесуваат на слики, избегнување на погрешно купување.
Пакетот Вклучува : 1x Оригиналниот Систем Одбор Целосно Тестирани / Поминале Дијагноза - 30-Ден Гаранција
Состојба : Обновена - Работа 30-Ден Гаранција / Опционални Продолжена Гаранција (следете го линкот подолу)
Компатибилни Модели (не за сите модели наведени) : ЗА Acer Стремат 7339 7739 Серија ЛАПТОП КОМПЈУТЕР ЗА Acer e Machines E729 E729 Z Серија ЛАПТОП КОМПЈУТЕР
Превозот Превозот вклучува осигурување Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам.
Ние поддршка на пратката од страна на "HK пост""China post""ЕМС" "локација за подигнување на" "ПРОЗОРЦИ" ,
Ако ви треба помош во изборот на брз и сигурен испорака компанија, ве молиме контактирајте со нас директни и ние ќе се потрудиме да ви помогне.

За производот

Бренд Име:
KEFU
Тип Socket:
PGA 989
Примена:
Лаптоп
Чипсет:
Intel H55
Пристаништа:
VGA,USB 2.0,Display Port,Ethernet
Објектот Состојба:
Користи
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Број На Модел На:
7739
Чипсет Производител:
Intel
Форма Фактор:
Мини-ITX
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Почетен Датум:
2011
Пакет:
Yes
Хард Диск Интерфејс:
SATA
FSB / ХТ:
1066
Тип на ПРОЦЕСОР:
Core i7/Core i5/Core i3
Меморија канал:
Двојно
Состојба:
Одлични
Форма Фактор:
лаптоп плоча
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
ПРОЦЕСОРОТ Socket:
чашката g1

Избор на клиент