CNSPEED 4Meter Ш тип 3M лепило гума weatherstrip работ намали бучавата insulatio автомобил вратата запечатување во дресот на автомобил вратата печат запечатување
Новак - 49 %

CNSPEED 4Meter Ш тип 3M лепило гума weatherstrip работ намали бучавата insulatio автомобил вратата запечатување во дресот на

Достапно за нарачка
DEN 554.88
DEN 283.00
Достапност:


4 Meter Ш тип 3 M лепило автомобил гума печат за Звучна Изолација , автомобил вратата запечатување лента weatherstrip работ намали бучавата изолација
Карактеристики :
Состојба : 100% нови
Материјал : Гума
Големина : 1pcs=4meter(На пример ,ако ви треба од 8 метри(нема сечење) ,можете да изберете количество : 2 ПАРЧИЊА, ако имате потреба од 12 метри(нема сечење ) ,можете да изберете количество : 3 PCS,и така натаму..)
и така натаму
Боја : Црна (како што се покаже во слика)
Функции :
Подобрување на leakproofness на вашиот автомобил, кој направи вратата затворање на повеќе дебели.
Намалување на тротоарот и правец на бучава помине во автомобил за подобрување на возење и удобноста избегнување на прашина и дожд во автомобил.
Може да се применува за да се печат на предната и задната опфаќа, кој врши добро во водоотпорен, dustproof, и soundproof.
Инсталација :
1.користење на неутрален детергент измијат нечистотија и прашина и нечистотија на doorframe монтажа на. 2, запечатување лента со двострано селотејп. 3, на запечатување лента на крајот на заштитна фолија солза ставени во рамка на врата за да се утврди локацијата, а потоа според линија на инсталацијата на симултани солза заштитна фолија, притискање на паста за да се обезбеди дека инсталацијата на контакт запечатување може да биде. 4, ставете по забраната за употреба рака да се повлече запечатување лента, забранети во рок од 3 дена од вода за перење (дожд постои начин назад ах) во рок од 24 часа, колку што е можно да не постојано се отвори и ја затвори вратата. 5, ја затвори вратата по изградбата ќе се малку тесни, ве молиме, не грижете се, во првите 2-3 дена, кога тоа може да биде нормална. 6, ве молиме во првите 1-2 дена на време да се обрне повеќе внимание на вратата не е затворена, безбедноста на прво место
Пакет Листата :
1 X 4m Автомобил печат лента(тип Z)

За производот

Тип На Објект:
Стил Украси
Објектот Висина:
0inch
Објектот Должина:
4m
Објектот Тежина:
0kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Ш тип на автомобил гума печат
Име На Модел:
Ш тип на автомобил гума печат
Модел Година:
сите
Бренд Име:
CNSPEED
Објектот Ширина:
0inch
Материјал Тип:
Гума
Автомобил Направи:
Универзална
SKU:
tt100860

Избор на клиент