Бесплатен превозот на Големо 2 парчиња/многу 1000W 20Ah 48v e-Велосипед Батеријата Скутер Батеријата 48v Литиум Велосипед Батеријата со 54.6 v 2A полнач

Бесплатен превозот на Големо 2 парчиња/многу 1000W 20Ah 48v e-Велосипед Батеријата Скутер Батеријата 48v Литиум Велосипед Батеријата

Достапно за нарачка
DEN 32640.00
Достапност:

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата процес
или зачувам. Вграден-во 30 A BMS одбор
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи. Литиум Батерија
2. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.0 Полнач (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Адаптер можете да го изберете)
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
48v 20ah
Номинален Напон (V)
40v
Номиналниот Капацитет (AH)
20ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.6 v 2 A полнач
Литиум батерија карактеристики :
1. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8.
Ние ќе плаќаат данок во.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.
Не обратна позиција и негативни терминали. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Мала тежина, мала големина
11.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе воздухот во Франција прво,потоа до дестинацијата
земји преку ДПД или UPS.
Предности :
1.
Мерки на претпазливост :
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна.
Клиентите не треба да се обрне било царинска бесплатно преку ДПД превозот.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.
Делови вклучени
1. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации. Фабрика цена & Висок квалитет
9.
Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач,
анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.6 v
Номинална Испуштање Струја (A)
30 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
90 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
9hours
Брзо Полнење Струја (A)
4А -
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
5hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
250*170*70mm
Батеријата Тежина
About5 KG
Батеријата
1000 W
Функција :
1.2 АХ
Мобилен Комбинација
9-паралелно 13-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
117pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
36. Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
6.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој . Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.Бесплатен превозот на Големо 2 парчиња/многу 1000 W 20 Ah 48v e-Велосипед на Батеријата Батеријата Скутер
48v Литиум Велосипед Батеријата 48 V со 54.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1. Голем overcharge толеранција и безбедно извршување
12. Брзо полнење
10. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.

За производот

Капацитет:
10 - 20Ah
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Номинален Напон (V):
48V
Животен циклус:
Повеќе од 800cycles
Полнење Исклучување Напон (V):
54.6 V
Празнење стапка:
3c

Избор на клиент