Серво Мотор+Возачот Комплет за 220V AC Делта 200W 0.2 KW 60mm 3000rpm AB Серија ECMA-C30602PS+ASD-A0211-AB Нови
Новак - 5 %

Серво Мотор+Возачот Комплет за 220V AC Делта 200W 0.2 KW 60mm 3000rpm AB Серија ECMA-C30602PS+ASD-A0211-AB Нови

Достапно за нарачка
DEN 26400.00
DEN 25080.00
Достапност:


Серво Мотор со Возачот 220 V AC Делта 200 W 0.2 KW 60mm 3000rpm AB Серија ECMA-C30602 PS+ASD-A0211-AB Нови
Спецификации
Модел : ASD-A_ _ _ _ _ _
100 W
200 W
400 W
100 W
200 W
400 W
750 W
1
KW
1.5 KW
2
KW
3
KW
01
02
04
01
02
04
07
10
15
20
30
Напојување
Фаза / Напон
Никој
Три-фаза : 170~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Три-фаза
170~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Еднофазен :
100 -10% ~ 115
+10% VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Еднофазен : 200~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Модел : ECMA Серија
C304
C306
C308
C310
100 W
200 W
400 W
400 W
750 W
1 KW
2 KW
01
02
04
04
07
10
20
Номинална излезна моќност (k W)
0.1
0.2
0.4
0.4
0.75
1.0
2.0
Номинална вртежен момент (N-m)
0.32
0.64
1.27
1.27
2.39
3.18
6.37
Максимален вртежен момент (N-m)
0.96
1.92
3.82
3.82
7.16
9.54
19.11
Номинална брзина (r/мин)
3000
Максимална брзина (r/мин)
5000
Номинална струја (A)
0.90
1.55
2.60
2.60
5.10
7.30
12.05
Максимална струја (A)
2.70
4.65
7.80
7.80
15.3
21.9
36.15
Производ фотографии
Поврзани достапни NEMA 24 60mm серво мотор планетарниот reducers :
Модел
Односот
Arcmim
Текст Прирабница
Текст Вратило Големина
Излез Понесе Големина
Фаза
Линк
PLF60-5
5 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
PLF60-10
10 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
PLF60-20
20 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-25
25 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-35
35 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-40
40 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-50
50 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-80
80 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
3
PLF60-100
100 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
3
AF60-5
5 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
Поврзани со топла продажба на серво колекции

За производот

сертификација:
ROHS,CCC,CE,УЛ
Тип:
Серво Мотор
AC Напон:
208-230 / 240 V
Фреквенција:
3000 Вртежи во минута
Бренд Име:
ToAuto
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Излезна Моќност:
200W
Фаза:
Еднофазен
Број На Модел На:
ECMA-C30602PS+ASD-A0211-AB
Заштита На Функција:
Вози IP20 / Моторот IP65

Избор на клиент