220V тоалет macerator за чамци и бања

220V тоалет macerator за чамци и бања

Достапно за нарачка
DEN 10320.00
Достапност:


Инсталирате бања никаде без било изградба!
1. Она што Е Macerator Тоалет?
На macerating тоалет помага да се реши проблемот на пренесување на отпад тешка до канализацијата кога ќе инсталирате бања во подрум или на дното на некоја падина. Тоа macerates grinds отпадоци и пумпи под позитивен притисок на канализација.
2. Не Вашата Редовна Гравитација-Рамна Тоалет
Не Вашата Редовна Гравитација-Рамна Тоалет
Можете да ја признае macerating тоалет од страна на присуство на тенк на подот зад сад. На тоалет отпад штекер е зад неа, а не под, како што е за конвенционалните тоалети а тоа се поврзува на резервоарот. Резервоарот, кој е вклучен во 120-volt земјата грешка коло interrupter штекер, содржи macerating ножеви со кои се намалуваат сите цврст отпад да течна форма. Резервоарот, исто така, содржи пумпа дека трансфери на отпад на канализација преку многу помал отпад цевка од конвенционалните користи тоалет. Кога ќе биде рамна на macerating тоалет, звукот на моторот ви кажува дека единицата е да работи.
3. Види Што Ќе Биде Рамна
Користите macerating тоалет на ист начин ќе се користи конвенционалните, гравитацијата-преку глава, но мора да бидете екстра внимателни околу она што ќе биде рамна. Објекти како што се пелени и тампони може да ги заглави macerating ножеви, а вие нема да бидете во можност да го користат тоалетот се додека некој не се расчисти нив, што е помалку од привлечен за работа.
НИЕ СМЕ ВИСТИНСКИ ФАБРИКА!!!
Ако сакате, ние ќе ве покануваме да дојде до нашата фабрика за погледне наоколу и да се провери. Садот цел е многу конкурентен на пазарот!
(1) ТЕХНИЧКИ ДАТУМИ :
(2) Карактеристики :
(3) Детал на објектот.
1) diagrammatic скица.
2) Ова е producton линија, работниците се производство на објектот внимателно.
3) магацин за крајните производи и резервни делови .
4) Ова е инспекцискиот соба. Производите ќе бидат проверени еден по еден, во ова место.
5) работниците и монтажа на производи, и проверка пред пратката.
6) Ова е резервни делови и картон за macerator пумпа. Тоа е многу силна за транспорт.
(4)во Однос на :
Најпосле, Ако сакате, ние ќе ве покануваме да дојде до нашата фабрика за погледне наоколу и да се провери. Садот цел е многу конкурентен на пазарот!

За производот

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Примена:
Канализација
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Електромагнетни Пумпа
Број На Модел На:
SF600
Гориво:
Електрични
Висина на максималната евакуација:
6 метри
Должина на максимум евакуација:
60 метри
Влезен Напон:
600W AC 220-240V, 50 HZ
Големина:
52*22*32CM
Моторни:
100% Бакарна Жица. 2800 RMP со 100% antimagnetic
Ниво На Бучава:
50DB
Степен на заштита:
IPX4
Max.притисок:
140 I/мин
Гаранција:
1 година
Сертификат:
CE & ROHS

Избор на клиент