Паун Ѕвезда 1.25 Карат Круг Намали Солидна 925 Фунта Сребрена Свадба Ангажман Прстен Накит CFR8013
Новак - 5 %

Паун Ѕвезда 1.25 Карат Круг Намали Солидна 925 Фунта Сребрена Свадба Ангажман Прстен Накит CFR8013

Достапно за нарачка
DEN 624.00
DEN 593.00
Достапност:

1.25 Карат Круг Намали Солидна 925 Фунта Сребрена Свадба Ангажман Прстен Накит - Прстен Големина се Достапни : available : велика БРИТАНИЈА големина M, O, Q, S (НИ Големина 6, 7, 8, 9) - Главниот Камен Големина : 0.7 cm x 0.7 cm (1.25 Карат) - Главниот Камен Боја : Јасно Бело - Главниот Камен Облик : Тркалезна Cut - Метал : Вистински Солидна 925 Sterling Silver - Белег : 925 - Позлата : Сребрена Боја - Камења Поставка : Prong - Камења : Висок Квалитет Создадени Diamante Камен - Крај : Високо Полиран - Гаранција за Квалитет Важна забелешка за dropshipping : Ние може да се користи Хонг Конг Пост e-експрес да испрати dropshipping наредби, ако треба оваа услуга. Нормално треба 7-10 работни дена за да стигне до големи земји. Купувачот може да додадете околу УСД $2 за Хонг Конг Пост e-експрес. Тоа е побрзо отколку Кина Пост e-пакет. Ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
Она што е 925 Sterling Silver ?
Чисто сребро е 100% парична казна сребро, Тоа е многу мека. Лесно reshaped и оштетена па поради тоа најчесто се комбинираат со други метали за да се произведе повеќе издржливи накит. Најпопуларните сребрен накит е фунта сребро, кој се состои од 92.5 % сребро и 7,5 % бакар.
Она што е Родиум Позлатен?
Родиум е многу скапо метал во platinum благородни метали група. Родиум Позлатен е најдобар начин да се спречи оцрни и бојата. Тоа изгледа повеќе светла и сјајна, според повеќето услови. Родиум позлата може да се зголеми убавината на Сребрен Накит и Бела Златен Накит . Многу светски познатиот бренд jewelers исто така да го користите Родиум Позлата за благороден метал како бело злато.
Она што е Platinum Позлатен?
Всушност, не постои Platinum Обложено со накит на пазарот. Некои снабдувачи рече дека тие ги користат Platinum Позлатен за сребро. Тие измамник корисници кои не се запознаени со тоа. Platinum е поскапо од Бело Злато. Platinum е 95% чист (5% иридиум, паладиум, ruthenium, и други легури). Само вистински Platinum Накит може да се користи печат PT950. Тоа е нелегално да се користи PT950 за други метални накит. Може да се пријават на полицијата. Исто така, нема jewelers ќе се користи Platinum Позлатен за било накит. Можете да проверите на најпознатиот бренд jewelers веб-сајт.

За производот

Прстен Големина:
6, 7, 8, 8.5, 9
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Бренд Име:
Паун Ѕвезда
Поставување Тип:
Prong поставување
Повод:
Ангажирање
Обликотшема:
Круг
Број На Модел На:
CFR8013
Стил:
Тренди
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Површината Ширина:
13mm
is_customized:
No
Материјал:
Кубен Циркони
Метал:
925 Sterling silver
Белег:
925
Стил:
Канал Поставите Круг Намали Ангажман Прстен
Под-стил:
Свадба Ангажман Ветување Прстен
Главниот Камен Форма:
Круг Намали
Камења Поставување :
6-Канџи Prong Сет
Камен:
Создадени Diamante
Главниот Камен Карат:
1.25 Карат
Повод:
На Вљубените, Свадба, Партија & Роденден
Услуга:
Dropshipping Достапни

Избор на клиент