60mm 200W Делта Серво Мотор и се Вози ECMA-C30602SS+ASD-A0211-AB AC220V 0.2 KW 3000rpm Нови
Новак - 5 %

60mm 200W Делта Серво Мотор и се Вози ECMA-C30602SS+ASD-A0211-AB AC220V 0.2 KW 3000rpm Нови

Достапно за нарачка
DEN 32640.00
DEN 31008.00
Достапност:


60mm 200 W Делта Серво Мотор и се Вози ECMA-C30602 SS+ASD-A0211-AB AC220 V 0.2 KW 3000rpm Нови
Спецификации
Модел : ASD-A_ _ _ _ _ _
100 W
200 W
400 W
100 W
200 W
400 W
750 W
1
KW
1.5 KW
2
KW
3
KW
01
02
04
01
02
04
07
10
15
20
30
Напојување
Фаза / Напон
Никој
Три-фаза : 170~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Три-фаза
170~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Еднофазен :
100 -10% ~ 115
+10% VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Еднофазен : 200~255 VAC,
50 / 60 Hz ±5%
Модел : ECMA Серија
C304
C306
C308
C310
100 W
200 W
400 W
400 W
750 W
1 KW
2 KW
01
02
04
04
07
10
20
Номинална излезна моќност (k W)
0.1
0.2
0.4
0.4
0.75
1.0
2.0
Номинална вртежен момент (N-m)
0.32
0.64
1.27
1.27
2.39
3.18
6.37
Максимален вртежен момент (N-m)
0.96
1.92
3.82
3.82
7.16
9.54
19.11
Номинална брзина (r/мин)
3000
Максимална брзина (r/мин)
5000
Номинална струја (A)
0.90
1.55
2.60
2.60
5.10
7.30
12.05
Максимална струја (A)
2.70
4.65
7.80
7.80
15.3
21.9
36.15
Производ фотографии
Поврзани достапни NEMA 24 60mm серво мотор планетарниот reducers :
Модел
Односот
Arcmim
Текст Прирабница
Текст Вратило Големина
Излез Понесе Големина
Фаза
Линк
PLF60-5
5 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
PLF60-10
10 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
PLF60-20
20 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-25
25 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-35
35 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-40
40 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-50
50 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
2
PLF60-80
80 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
3
PLF60-100
100 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
3
AF60-5
5 : 1
NEMA 24
14mm
14mm
1
Поврзани со топла продажба на серво колекции

За производот

Тип:
Серво Мотор
сертификација:
ROHS,CE,УЛ,CCC
Бренд Име:
ToAuto
Фреквенција:
3000RPM
Број На Модел На:
ECMA-C30602SS+ASD-A0211-AB
AC Напон:
208-230 / 240 V
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Фаза:
Еднофазен
Излезна Моќност:
200W
Заштита На Функција:
Вози IP20 / Моторот IP65

Избор на клиент