3DM2080 3 фаза NEMA34 NEMA42 NEMA52 stepper моторни возачот 32bit DSP AC220V 5.9 НА JMC
Новак - 5 %

3DM2080 3 фаза NEMA34 NEMA42 NEMA52 stepper моторни возачот 32bit DSP AC220V 5.9 НА JMC

Достапно за нарачка
DEN 4272.00
DEN 4058.00
Достапност:


JMC 3 DM2080 3 фаза nema 43 nema 52 хибрид stepper возачот/контролер/засилувач од 80-240 VAC 32bit DSP високи перформанси На нови 32-битна DSP технологијата Optically изолирани диференцијални влезови (26 LS32) Екстра-ниска бучава и вибрации опсег е 2-128,2.5-50 microsteps Тековните поставувања може да биде произволно, одберете помеѓу рејтингот тековната автоматски ќе преполовен кога стои Пулсот фреквенција одговор до 200 KHz Overvoltage, undervoltage, краток спој заштита Аларм за излез функција I / O порти Присутен заштита на текст ЕНА
Типични апликации :
ЦПУ сечење/гравирање, lazer, текстил машина, итн.
Вовед :
JMC 3 DM2080 е нов дигитален stepper моторни возачот кој го донесува најновите 32-битна DSP контрола на технологијата и вграден во microstepping технологија. Корисниците може да го поставите microsteps во 25600step/rev, и било моменталната вредност во номинална струја опсег. 3 DM2080 возач во голема мера ја подобрува стабилноста и го намалува бучавата под низок subdivision. Автоматско параметар подесување е интегриран во внатрешноста на оваа возачот, може да им помогне на возачот автоматски ќе се прилагоди за да најдобри операција параметри за да се зголеми ефикасноста на различни stepper мотори.
Спецификации :
Параметри
Мин
Типична
Max
Единица
Излезна Струја (Врв)
2.2
-
8.2
Засилувачи
Напон
80
110
240
VAC
Логика На Текст Тековната
-
10
-
ма
Пулсот на текст фреквенција
-
-
200
KHz
Ниско Ниво На Време
2.5
-
-
µsec
Животна средина
Ладење
Природно Ладење или Принудна Конвекција
Животна средина
Простор
Избегнувајте прав, масло мраз и
корозивни гасови
Температурата
65°C
Влажност
Вибрации
5.9 m/s2 Max
Складирање Темп.
-10°C -80°C
Тежина
Прибл. 0.27 Kg
Microstep Резолуција На Поставување :
Чекор/Rev
SW1
SW2
SW3
SW4
400
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
НА
НА
1600
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
НА
3200
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
НА
6400
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
12800
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
25600
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
500
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
1000
НА
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
1200
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
2000 година
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
4000
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
5000
НА
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
6000
ИСКЛУЧУВАЊЕ
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
8000
НА
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
10000
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
ИСКЛУЧУВАЊЕ
* SW4 : НА=Целосна струја, SW4 : OFF=Половина тековната

За производот

Бренд Име:
FTDCNTOP
Тип На Мотор:
Stepper Мотор
Напојување:
AC
Напон:
220V
Број На Модел На:
3DM2080

Избор на клиент