Шарени T10 5050SMD 1LED AC DC 6.3 V бела зелена жолта црвена сина боја на килибар pinball led светилки

Шарени T10 5050SMD 1LED AC DC 6.3 V бела зелена жолта црвена сина боја на килибар pinball led светилки

Достапно за нарачка
DEN 5087.52
Достапност:


Шарени T10 5050 SMD 1 LED AC DC 6.3 V бела зелена жолта црвена сина боја на килибар pinball led светилки
Зошто да изберете 6.3 V led светилки за led pinball машина? ADT
Л. Д. Г. осветлување е најновата "да се направи" нешто во pinball машини. L. E. D. стои за (Емитуваат Светлина Диоди) се сите бес. Не само што овие се консумираат многу минимална потрошувачка, но тие се многу посветла отколку конвенционалните светилки кои се користат од почетокот на pinball осветлување. Со користење на овие pinball Led диоди под спортови градилиште сјајна нагоре низ пластика, им даде сосема нов изглед на било pinball машина. Направи старата машина дојде на живот со овие супер-светли Led диоди. Не е важно бренд на pinball машина, Bally, Вилијамс, Стерн, Сега, Податоци Истокот, Чикаго Монета, сите се во можност да ги користат овие различни различни pinball ЛЕР. Само да одговараат на вашите сијалица број со нашите струја LED осветлување селекција, и да добијат право оние за вашиот pinball машина. Овие се последните светилки што некогаш ќе го замени. Одлична идеја е да се заменат оние тешко да се добие на светилки, или било светилки кои ги држат изгоруваат. Никогаш не треба да го замени нив некогаш повторно!
Ова ДОВЕДЕ е AC/DC, што значи дека може да се користат и контролирани (внесува) и неконтролиран (GI осветлување) штекерите (подножјата). Не се измамени од страна на ниски трошоци на овие Led диоди, тие се најновите, најголемата, најсветлиот ADT Pinball LED светилки на пазарот, ние гарантираме за тоа или вашите пари назад!
Она што е опис pinball led? ADT Модел T10/194/168/W5 W/#555#44 #47 Напон AC/DC 6.3 V Функција 5050 SMD*1 Пакет Блистер пакување/Анти-статички пакување Користите Користење за pinball машина, pinball игра машина, pinball вендинг машина Зрак агол 360 степени Влажност опсег 40°~ 70° Неисправни Помалку од 0.01% Живот до 50.000 часа Бела Боја/Сино/Црвена/Зелена/Сина/Виолетова/Розова/Топло бела/Кул бело може да биде на располагање бранова Должина Црвена : 622-625nm, Yello : 587-590nm, Сина : 452-457nm, Зелена : 515-520nm
Еве некои pinball photoes за вашиот повеќе референтни? ADT
За pinball LED светилки употреба? ADT
За pinball машина, игра машина, електронски pinball машина, pinball машина спортови градилиште, аркада игра машина, аркадни видео игра машина двоен играч, pinball игра вендинг машина, pinball инструкции вендинг машина. Можете да ја разгледаме следниве picutres, тие ќе ги инсталирате овие игра машина.
W e се единствена LED производство во Кина може да ги обезбеди повеќето заврши pinball led диоди за бренд возила со многу конкурентни цени кои нема да ги најдете на пазарот.

За производот

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
Pinball вендинг машина
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
Користење на pinball машина, игра машина
Лер Зрак Тип:
Комбо
Wattage:
AC DC 6.3V
Напон:
6V
Име На Модел:
194SMD-P-1
Напон:
AC DC 6V/6.3V/12V/13V pinball led bulb
Карактеристики:
Не ghosting
led база:
T10 194 #555 Бајонет База Сијалица
Други LED База:
Ba9s #44 #47 Бајонет База Сијалица
Осветлување на аголот:
360° ангел Осветлување
боја:
Бели Црвени, Сини Зелени Топло бела Кул бело Килибар Жолта Пурпурна Розова
Животен век:
50.000 часа
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Царинење Светла

Избор на клиент