АРМ M0 STM32F030F4P6 развој одбор / core учење одбор мал систем може да се TTL сериски преземете

АРМ M0 STM32F030F4P6 развој одбор / core учење одбор мал систем може да се TTL сериски преземете

Достапно за нарачка
DEN 99.36
Достапност:


Превозот листата :
Stm32f030 развој одбор (без USB кабел) еден
Карактеристики :
1. Сите IO порта води (со свила екран, за да го олесни надворешни модул)
2. Сериски порт сам води, постојат повеќе групи на 3.3 V 5 V напојување, лесен за надворешни функција модул за напојување.
3. Корисникот LED
4. На копчето за ресетирање
5. Сериски преземете го ПОДИГНЕТЕ избор
6.SWD режим преземете интерфејс (преку JLINK може да даунлоадира, зачувува дебагирање KEIL верзија 5.0)
7. На LED диоди
4293

За производот

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Тип:
Учење развој одбор

Избор на клиент