Toocene Wiper ножеви за Citroen C-Crosser 2007-2012 size24+20 ветробранското стакло Гума Автомобил Авто Додатоци
Новак - 26 %

Toocene Wiper ножеви за Citroen C-Crosser 2007-2012 size24+20 ветробранското стакло Гума Автомобил Авто Додатоци

Достапно за нарачка
DEN 815.52
DEN 603.00
Достапност:

Меѓународни wiper големина на :
За Citroen C-Crosser (2007-2012) 24"+20" Возачот Големина : 24 инчен Патникот Големина : 20 инчи
Product Phopo :
Инсталација метод :
Внимание :
1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред. Ако купувачи немам идеја дали стакло одговара на вашите автомобили, ве молиме контактирајте со нас и ни укажуваат на вашиот автомобил модел и автомобил на годината, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.
2, ве Молиме да ни укажуваат дека вашиот автомобил е Десно-Страна Диск или Лево-Страна Диск, затоа што wiper систем е различно помеѓу RHD и LHD.
3, Ако купувачи место погрешен ред за да бидат безгрижни за опис, ние не ќе реконструкција или повторно да ја прати.
Препораки :
1, Бидете сигурни дека за чистење на ветробранското стакло прво, ако тоа е загадена со масло, восок, нечистотија и grimes за да се обезбеди услуга за животот на стакло.
2, ветробранското стакло wiper ножеви треба да се замени, кога тие не се изврши како што се очекува, или не обезбедуваат asufficient ниво на безбедност.
3, Ако wiper ножеви не лифт исклучување на ветробранското стакло, работат на wiper се додека не стигнат до центарот на ветробранското стакло, исклучете го палењето и промена на wiper ножеви.
Испорака :
1, точка ќе биде предаден во рок од 3 дена откако уплатата се населат освен празник.
2, Купувачи бидете сигурни дека за да се остави точна Адреса, ПОШТЕНСКИ Код, Телефонски Број (со Полно име на купувачи од Русија)
3, Ако купувачите не би можела да добие предмети во време на испорака или имаат проблем со предмети, ве молиме обидете се да контактирате со нас, прво, би сакал да ви одговори во рок од 24 часа во работни дена да го следи цел и решавање на проблеми за вас.
4, Ако купувачите не би можела да добие предмети по време на испорака завршена, ние би сакале да се вратат или повторно да ја прати.

За производот

За Возило Брендови/Модел:
Citroen
Име На Модел:
TC215
Citroen C-Crosser-Година:
2011,2009,2008,2007,2012,2010
Материјал Тип:
Природна Гума
Бренд Име:
toocene
Објектот Ширина:
24inch
Специјални Функции:
Чистење на шофершајбната
Citroen Модел:
C-Crosser
Објектот Тежина:
0.33kg
Година:
2017Year
Објектот Висина:
18inch
Потекло:
NingBo Кина
Големина:
24+20

Избор на клиент