Foxeer TM25/ TM200/ TM600 5.8 G 40CH Трка Бенд 25MW/ 200MW /600mW Безжичен Аудио Видео A/V Предавателот TX за QAV Мини Quadcopte

Foxeer TM25/ TM200/ TM600 5.8 G 40CH Трка Бенд 25MW/ 200MW /600mW Безжичен Аудио Видео A/V Предавателот TX за QAV Мини Quadcopte

Достапно за нарачка
DEN 827.52
Достапност:

Опис : Ова е Foxeer најновите 40 CH 600m W VTx со трката бенд кој е дизајниран за FPV трка, DC7-24 V влезен напон, DC5 V излез, многу добар анти-мешање перформанси, компатибилен дизајн, слабо осветлување, долга низа, идеален за трка. Answer : ___________________________ Note : SMA конектор Ова е Foxeer најновите 40 CH VTx со трката бенд кој е дизајниран за FPV трка, DC7~24 V влезен напон, DC5 V излез, многу добар анти-мешање перформанси, компатибилен дизајн, слабо осветлување, долга низа, идеален за трка. Спецификации Предавателот Фреквенција(MHz) Wideband FM Промена Видео Формат NTSC/PAL Излезна Отпорност 50 Ohm Оперативен Напон 7~24 V Оперативни Температура -10~ 85 C Видео Бенд Ширина 0~8.0 MHz Аудио превозникот Фреквенција 6.5 MHz Видео Влезот Ниво 0.8~1.2 Vp-p Аудио Влез Ниво 0.5~2.0 Vp-p Аудио Влез Отпорност 10 K Ohm Антенски Приклучок : SMA Излезна моќност : 13 DB(TM25) 22 DB(TM200)28 DB(TM600) Тежина : TM25 6.7 G,TM200 и TM6000 10g Забелешка : не се вклучени антена.
1 x Предавателот
1 x Кабел

За производот

боја:
25mw, 200mw, 600mw, Прилагодлив 25mw
Карактеристики:
Далечинска Контрола

Избор на клиент