SN-28B Pin Crimping Crimper Алатка 2.54 mm 3.96 мм 28-18AWG 0.1-1.0 mm, Dupont WC

SN-28B Pin Crimping Crimper Алатка 2.54 mm 3.96 мм 28-18AWG 0.1-1.0 mm, Dupont WC

Достапно за нарачка
DEN 652.80
Достапност:


SN-28 B Pin Crimping Crimper Алатка 2.54 mm 3.96 мм 28-18 AWG 0.1-1.0 mm⊃2; за Dupont WC опис :
Состојба : 100% сосема нов и висок квалитет
Материјал : Алатка Челик
Големина : 19cm
Се справи со Големина : 10 * 1 * 2cm
ТАБОТ 2.8 mm Crimp Терминал
Crimping капацитет 0.1-1.0 mm⊃2;
Американскиот Стандард 28-18 AWG
Се однесува на : Моќ 24 Pin, ПРОЦЕСОРОТ, машки и женски терминали машки и женски терминали графика / копче за машки и женски терминали голема 4 D / power SATA терминал / фан мали 3 Pin / Мали 4 Pin е (2510/2540 терминали).
Пакет Се Вклучени :
1 PCS * Crimpers Алатки Pin Crimping Алатка SN-28 B 28-18 AWG Crimper 0.1-1.0 mm⊃2; За Dupont

За производот

is_customized:
Yes
Примена:
Crimping
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
SN 28B
Тип:
Мини Клешти
Модел:
SN 28B

Избор на клиент