Комерцијални, Станбени катна градбите со челик и висок пораст зграда изведувачот општи Кина

Комерцијални, Станбени катна градбите со челик и висок пораст зграда изведувачот општи Кина

Достапно за нарачка
DEN 57600.00
Достапност:


НЕКОИ ОД НАШИТЕ РАБОТИЛНИЦА/ МАГАЦИН ПРОЕКТИ
AREVA Трансформатор Фабрика Проектот :
Покривајќи површина изнесува 33,842 квадратни.
ПАКУВАЊЕ & ВЧИТУВАЊЕ
Ние ги поседува уникатни повеќето професионални и најдобри пакување во Кина во моментов - КАДРИРАЊЕ ПАКЕТ , кој совршено го штити структурни челик членови од било влијание оштетување за време на транспортот.
КЛИЕНТИТЕ ПОСЕТИ
Добредојдовте на вашата посета! J
.
ТЕХНОЛОГИЈА R&D
Нашата група има над 1.
Лигата за демократија на косово Polysilicon Јавни Проектот :
Генерално, беше договорена со ФЛУОР CO., SGS, SKM, JACOBES итн светот-познати трети лица инспекција организација .200 лица вработени од кои 206 се инженерство техничари на сите нивоа и сите видови и повеќе од 60 се во државна Одделение 1 , Оценка 2 регистрирани структура инженери, градежници и архитекти . Генерално, се натоварени во 40/20 GP -, 40 HQ, 40 OT или Рефус превозникот.
УПРАВУВАЊЕ СО КВАЛИТЕТ
ДЕНЕС Е КВАЛИТЕТ, УТРЕ Е ПАЗАР
Нашата група е основана напредна физички и хемиски центар за тестирање на челична конструкција, поседува опрема за тестирање како што се електронските универзална тестирање на машински, електро-хидрауличен серво универзална тестирање на машина, елементарен аналитичар, torsional тестирање на машина, влијание тестирање на машина, ултразвучно пропустот детектор, сино мастило слој дебелина колосек, течен кристал нишалото часовник impactor, итн.
Софтвер : SAP2000, Auto CAD, PKPM, RSTAB, PROE, МЦ, Tekla Структури(Xsteel), 3 D3 S, Tarch, итн.m, на програмата се консумира челик во 4299.72 тони во првата фаза, 7,200 тони во втората фаза.
ЧИЛЕ Цевки-решетка Работилници на Проектот :
90m Еден век Работилници., може да ги заврши сите видови на светлина челик, тешки челик, висок пораст мулти-просторна структура челик производи за обработка на задачи со висок квалитет и ефикасно. Во голем број на инженеринг практики, компанијата организираше висок квалитет на изградба тим кој се сфати водечките градежни технологии, кои се наоѓаат научни и строга конструкција за управување со процесот за контрола, има контрола на целиот процес на конструкција за да се обезбеди проектот за квалитет., SGS, SKM, ИТН.
Компанијата има високи колеџи и професионални технологија дизајн организации како технологија резервни сили и има воспоставено широка соработка и R&D односи со таква технологија истражувачки институти како Жеџијанг Универзитетот, Северозападниот Polytechnical Универзитетот , Жеџијанг Shuren Универзитетот, итн.Комерцијални, Станбени катна градбите со челик и висок пораст зграда изведувачот општи Кина
Ние се :
Кина е на Врвот Одделение Производител на Челик Структура на Производство
А-ниво за Професионален Проект Дизајн на Челична конструкција
Националната Одделение 1 Специјалност Изведувачот за Челична конструкција
Стои директор на Кина Изградба и Метал Структура Асоцијација
Член на Кина Челик Структура на Друштвото и Шангај Метал Структура индустриска Асоцијација
Заменик-претседателот на Жеџијанг Челик Структура индустриска Асоцијација
ОД ДИЗАЈНОТ, ПРОИЗВОДСТВОТО НА СЕКОЈ ЧЛЕН ДА ИНСТАЛАЦИЈА НА СЕКОЈ ЧЕКОР, СИТЕ НИЕ СЕ СЛЕДИ ТОЧНОСТА И СОВРШЕНСТВО.
Ние, исто така, имаат систематски Квалитетот на Процесот и Напредокот Контрола на документација : Нашата измислица процес се контролира од страна на серија на документацијата за квалитет и тестирање кои се следат и се сертифицирани од страна на Б., SGS, SKM, JACOBES итн светот-познати трети лица инспекција организација .

За производот

Тип:
Вратата & Прозорец Рамки
Рамка Материјал:
Челик

Избор на клиент