Индискиот Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
Новак - 30 %

Индискиот Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

Достапно за нарачка
DEN 494.40
DEN 346.00
Достапност:


1930330101523407 Топла Продаде US $ 5.88 /парче US $ 6.88 /парче US $ 9.70 /парче US $ 6.22 /парче US $ 6.38 /парче US $ 5.98 /парче US $ 15.80 /парче US $ 13.70 /парче US $ 6.58 /парче US $ 9.28 /парче US $ 11.98 /парче US $ 13.00 /парче
Индискиот Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT). Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Answer : ___________________________ Note :
14 CT бело платно и 11 CT бело платно е платно unprinted ткаенина(ништо на ткаенина,тоа е празен).
14 CT слика печатени и 11 CT слика печатени е пред-печатени ткаенини.
(14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод.
(11 CT) ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод.
Моделот е отпечатена на платно (14 CT печатени или 11 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.
По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Пакет Содржина : Embroider крпа ×1 Embroider теми × 1 E mbroider игла ×2 Скицата ×1 Забелешка : (не надвор рамка)
Опис : Платно Големина : 30 cm × 47cm(14 CT) 39cm × 59cm (11 CT) (не надвор рамка) Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк

За производот

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT слика печатени, 14CT бело платно, 11CT бело платно, 11CT слика печатени
Бренд Име:
Радост Недела
Употреба:
Слики
Шаблон Тип:
Портрет
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Укината
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Надворешното Пакување:
PVC кеса
боја:
Бела
Поставете Тип:
крстот бод
Вез Метод:
Крстот бод работа
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT

Избор на клиент