DC 12V 24V Мини Соларна Електрична Пумпа за Вода 360LPH 70M Длабоко и Подводните Исклучување на супер висок притисок Отворено Градина Домаќинство

DC 12V 24V Мини Соларна Електрична Пумпа за Вода 360LPH 70M Длабоко и Подводните Исклучување на супер висок притисок Отворено

Достапно за нарачка
DEN 6360.00
Достапност:


Соларни потопна пумпа
Решение за вашиот далечински вода транспорт потреби. Оваа пумпа е солиден, траен и изграден за да трае. Оваа пумпа обезбедува постојан 1 03 GPH ( 390 LPH) во својата максимална длабочина од 230 метри (70 M) кога се снабдува со 24 VDC. Нејзината единствена вода-тесни моќ конектор запира вода wicking и го спречува потенцијал кондензација проблеми. Одлично за добитокот наводнување, наводнување, езерцето аерација, далечински домови и кабини.
Податоци за детали :
Модел
Volt s ( V )
Засилувач s ( А )
Проток ( lpm/ g часот )
Макс Лифт
(m/нозе)
Моќ оценка ( W )
Пакување Големина ( мм )
Н W/G. W ( kg )
СП-12
12
8
6.5 /1.72
70/230
96
355*130*110
2.7/3.0
SP-24
24
4
6.5 /1.72
70/230
96
355*130*110
2.7/3.0
N. O
ЗАМЕНА НА ДЕЛ КОЛЕКЦИИ
1
Предната Маска
2
3 m кабелот за напојување + поврзете маска
3
Вентил + чадор вентил тока
4
Во покрие собрание (вклучувајќи Дијафрагмата)
5
Моторни
6
Моторни Поврзување Заградата
7
Пумпа главата + филтер собрание
8
Штекер собрание
Животот е долга, 12 V dc и имаат поминато
Погоден за 4 метри или поголеми Бунари, пумпни добро
Дизајн на "вода тесни жлезда" со брзо да го извадите
Корозија доказ за домување, од не ' рѓосувачки челик сврзувачки елементи
Сува работи може да биде кратко време
Нерѓосувачки челик 50 нето влез екран
Цврст материјал дијафрагмата
Пакет се вклучени: 1 парче Пумпа
Модел : СП-12 SP-24
Тежина : 2.5 kg
Моќност : Електрични
Пумпа Видови:Потопна Пумпа
Термички заштитена
Напон : 12/24 VDC Номинална
W : 150 W
Засилувачи : 8.0 или 4.0 Max
Максимална Лифт : 230 ft (70 М)
Naximum Submersion : 100ft (30 М)
ШТЕКЕР ПОРТ : 1/2"(12.7 мм)Фитинг
Влезот : 40 Мрежа Од Не ' Рѓосувачки Челик Екранот
Материјали : Висока Јачина Инженерните Пластика и Нерѓосувачки Челик сврзувачки елементи
3 избор на Боја Ако треба да ја одредите боја, ве молиме оставете порака или забелешка да ни каже. Ако не барање на специфична боја, ние ќе случајно испратите боја.

За производот

Напон:
12V Red, 24V Red, 12V Blue, 24V Blue, 12V Black, 24V Black
Бренд Име:
SURGEFLO
Структура:
Подводните Добро Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
СП-12 SP-24
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Примена:
Подводните
Гориво:
Електричен
Подигнете Max:
70 метри
Submersion:
30 метри
Карактеристики:
3-6L /min во 30m длабоко

Избор на клиент