Нови Leadshine 750W Висок напон серво мотор ACM8008L2G-60-B работи 3000RPM од 2.4 NM вртежен момент енкодер е 2500 линии со Сопирачки
Новак - 8 %

Нови Leadshine 750W Висок напон серво мотор ACM8008L2G-60-B работи 3000RPM од 2.4 NM вртежен момент енкодер е 2500 линии со Сопирачки

Достапно за нарачка
DEN 17103.36
DEN 15735.00
Достапност:

Нашата цел е задоволството на клиентите . Тоа може да потрае до 7 работни дена да го разгледа вашите врати откако ќе го добиете вашиот производ. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив . Неисправни производи мора да се врати во рок од 14 дена од денот пријавите проблем. Плаќање .2 Nm
На ACM8008 L2 G-60-Б серија на висок напон AC серво мотори нудат високи перформанси со режимите кои се движат од 50 W да 1500 W. Сите производи имаат 1 година гаранција . Пари гаранција за враќање на! 2. Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.4 Nm
Номинална брзина : 3000 вртежи во минута
Врв вртежен момент : 7.
Карактеристики :
Brushless изградба
Сигурен индустриски квалитет
Висок вртежен момент густина
Интегрирани 10,000 PPR (2,500-line) поединечни encoders, и 17-битна (на 131,072 ppr) апсолутна енкодер факултативна
Номинална моќност : 750 W
Номинална напон : 220 VAC
Номинална вртежен момент : 2. (Освен некои земји и APO/FPO) 2.
нашата продавница има многу видови на движење контрола на производи, вклучувајќи CNC производи,спојување ,stepper мотор ,серво возачот и мотор .Купувачот има 7 дена да се вратат на објектот (на купувачот плаќа такси превозот). Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. 3 Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску , ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена . 1 Ние прифаќаме Alipay,,Западот Унија, TT . И мотори доаѓаат со 17-битна (на 131,072 ppr) висока резолуција апсолутна енкодер по желба. Монтажа е компатибилен со повеќето AC серво мотори на пазарот. Ако објектот не е дефектен, купувачот мора да плати 10% restocking такса плус превозот надомест за враќање/размена. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.ние прифатени во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ .
Нови Leadshine 750 W Висок напон серво мотор ACM8008 L2 G-60-B работи 3000 RPM од 2. Ние само брод да се потврди цел адреси.Ако сте заинтересирани, ве молиме да ни кажете што ви треба, ние ќе се најде тоа за вас ,се Додека не се задоволни ,ние исто така имаат техничка Поддршка ,па ако имаш било какви прашања ,ве молиме да ги споделите со нас ,тогаш може да се земе вредноста укажуваат на тоа за вас , ви благодариме . Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона . Пратката . Стандардни модели доаѓаат со стандардот 2500-линија со индекс цепнатинки (А, Б, Z), и Сала Сензори (U, V, W). 3 Политика На Враќање .
2 Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само . Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка . Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака .4 NM вртежен момент енкодер е 2500 линии со Кочница . Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса .
Кога управувано од Leadshine е L5-750 серија серво дискови, ACM8008 L2 G-60-Б серија мотори се исполнат примена на барањата од толку ниско, како 1 вртежи во минута за високо како 4000 вртежи во минута. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ . Повратни информации . По 1 месец, додека во рок од 1 година : нема враќање дозволено, купувачот ќе биде одговорен за сите гаранции превозот и ракувањето со нашите Хонг Конг Услуги на Клиентите Поддршка.

За производот

сертификација:
RoHS,CCC,CE
Тип:
Серво Мотор
AC Напон:
208-230 / 240 V
Фаза:
Три-фаза
Излезна Моќност:
750W
Фреквенција:
50-60Hz
Број На Модел На:
ACM8008L2G-60-Б
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Возачот:
L5-750
calbes:
3 метар
Со:
Кочница

Избор на клиент