најевтиниот дигитални невидливи апаратче за слушање мини audiology звук засилувач S-10B ce одобрено бесплатен превозот
Новак - 10 %

најевтиниот дигитални невидливи апаратче за слушање мини audiology звук засилувач S-10B ce одобрено бесплатен превозот

Достапно за нарачка
DEN 7679.52
DEN 6912.00
Достапност:


Го поздравуваме вашиот ОЕМ,ODM цел.,Апаратче за слушање може да се брод во рамките на 1 - 4 дена (Освен дека Кина Празник )кога е примено вашето плаќање, 2.Руски Пријател : ве Молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи, во спротивно, најверојатно нема да добиете пакет конечно .
Според Diffierent Средина ,слушни помагала автоматски ќе се промени најмногу удобно звукот додека слушате јасно Глас
Feie Глуви Производи Најновите Киц мини апаратче за Слушање Кина Цена Глувоста Слушалки S-10 B бесплатен превозот
Карактеристики
1. 2-канален fulll дигитални коло
2.6 db Намалување на Шумот за обработка на системот
3.Автоматско повратни информации компресија DFS систем
4.Високо-perfermance микрофон и приемник
5.Мали и невидлива форма обезбедува лесен и удобен носат
6.Човечки-пријателски домување
7.Тример контрола на Јачина на звук
8.Двата блиски и отворени уво совети
Технички Параметри
МАКС-SSPL90 : 112d BSPL
Фреквентен Опсег : 200 Hz~7645 Hz
Хармонично Нарушување :
Еквивалент на Бучава Текст : 26d B
Работат на струјата : 1.36 ма
Компресија пораст time : 3ms
Компресија на времето за опоравување : 48ms
Сина боја за левото уво , црвена боја за десното уво ,
Пакет Содржина како што е подолу :
1x апаратче за слушање
1x апаратче за Слушање A10 батеријата
6x три големина Earplugs
1x упатството (англиски)
1*четка за чистење
1*FEIE апаратче за слушање фабрички гарантен лист
( Насока на стрелките на часовникот се зголеми јачината на звукот , Спротивно од стрелките на часовникот одредување на јачината на звукот )
1. Како да се контролира производи " квалитет?
Ние го поминале TUV CE сертификат, И на квалитетот на системот за контрола во согласност со ISO13485. Растенијата лице место управување е во согласност со 7 S систем.
2. Може да ви обезбеди OEM услуга?
Да, ние работиме на OEM наредби. Што значи дека големината, количина, дизајнот, пакувањето решение, итн ќе зависи од вашите requestsand вашето лого ќе биде прилагодена на нашите производи.
3. Како е целосно дигитален circuitry?
Што е потребно сигналот од нивните микрофонот и да ги конвертирате во дигитални податоци. Повеќе физички, јасен звук и голема слушање удобност.
4. Како за на полица-животот на батеријата?
Батеријата која се користи во апаратче за слушање, тоа е за 10-15days да се користи нагоре.
5. што е животот на апаратче за слушање?
Апаратчиња за слушање се електронски производи, генерално може да се користи 6~8 години, ако за одржување на доброто, исто така, може да се користи за
Ве молиме носат слушни помагала правилно како исто како подолу на слика ,Повлечете Линија е кон
Долу ,А Не Нагоре.носат длабоко во ушниот канал ,невидлив

За производот

Тип На Објект:
Уво Заштита
Бренд Име:
FEIE
Број На Модел На:
S-10B
Големина:
2 channels 2 memories
Материјал:
КИЦ
Тип На Производ:
дигитални невидливи киц мини апаратче за слушање
Место на Потекло:
Одговараат за:
Предност:
погоден:
МУВЛА НА умерено ГУБЕЊЕ на СЛУХОТ
Батеријата:
цинк воздух батеријата A10
Еквивалент На Бучава:
Фреквентен Опсег:
Меѓународни warrenty:

Избор на клиент