ZTW Црна Вдовица 2204 18A Brushless Мотор Со Изграден во европската социјална повелба 2 Во 1 1900KV/2000KV/2300KV Г.С./CCW

ZTW Црна Вдовица 2204 18A Brushless Мотор Со Изграден во европската социјална повелба 2 Во 1 1900KV/2000KV/2300KV Г.С./CCW

Достапно за нарачка
DEN 1272.48
Достапност:

Опис : На Црна Вдовица линија е multirotor мотор со интегрирано европската социјална повелба која е блесна со BL Хели 13.2, еден истрел-от, и амортизацијата светлината исклучен. -Компактен,полесни,Ефикасна,поефикасно Комбинирање bothe моторни и европската социјална повелба заедно за да се спаси соба и тежина.Овие неверојатни нови мотори направи инсталацијата бриз! Секој 2204 моторни вклучува 18 A ESC способен за 4s! Со отпор на 0.107 тие се поефикасни од Sunnsky 2204 и Кобра 2204 мотори! -Доста иновативни : Овие мотори вклучуваат BL Хели 14 A Пред Блесна со пригушувањето светлина овозможено! Тие се исто така Еден Истрел способен! Можете да поврзете приемник доведе до вашиот компјутер преку и Adrino и програма користејќи BL Хели suite. Но што навистина не треба да се во право сега, 14.0 е најмногу тековниот софтвер и амортизацијата светлина е наместено на on. Еден истрел е програмиран за контролор на летање, а не на европската социјална повелба. -Сериозно се трик : Тие имаат многу кул карактеристики на нив. Еден од многуте е плоча зад завртки што го спречува youfrom користење на завртка дека е премногу долга и оштетување на вашиот ESC. (Ова би било убаво на други мотори како што имаат оштетен калеми пред и кога јас случајно го користи за навртки, кои биле премногу долго). ESC параметар Моторни paramete Тежина Големина на(mm) Препорачуваме проп големина Корисникот Продолжува./Пукна Батеријата мобилен KV Струја(А) Ni XX/Lipo Вредност (g) Инчен Програма 18 A(Продолжува.) 28 A(Burst) 5-12 NC 2-4 S Lipo 2300 35 27.2*18.1 5-6" Yes 2000 35 27.2*18.1 5-6" Yes 1900 35 27.2*18.1 5-6" Да Моторни Спецификација : Stator Дијаметар : 22mm Stator Дебелина : 4mm Столбови : 12 N 14 P KV : 1900 KV/2000 KV/2300 KV Отпор : 0.1071 ohms W Max : 140 Бунари со Дијаметар : M5x11 Батеријата Жица Должина : 18# 150mm RX Кабел Должина : 150 mm Препорачуваме проп големина : 5-6" Корисник на програмата : Да Тежина : 33.5 g(Вклучуваат жица) Г.С. : Бела капа CCW : Црна капа ESC Спецификација : ESC Постојан Струја : 18 A ESC Пукна Струја : 28 A Програмабилни : Да Фирмверот : Bl Хели 14.0 БЕК Излез : Нема Влезен Напон : 2-4 S Пакет се Вклучуваат : 1 x ZTW Црна Вдовица 2204 18 A Brushless Мотор Со Изграден во европската социјална повелба 1 x Кинески на англиски јазик Прирачник

За производот

боја:
2300kv г.с., 2300kv ccw, 2100kv г.с., 2100kv ccw, 1900kv г.с., 1900kv ccw
Карактеристики:
Далечинска Контрола

Избор на клиент