Стирлинг мотор генератор мотор Надворешни согорување на моторот микро генератор модел наука играчка

Стирлинг мотор генератор мотор Надворешни согорување на моторот микро генератор модел наука играчка

Достапно за нарачка
DEN 3264.00
Достапност:


Стирлинг Мотор
Нова листа за дистрибуција на алкохол светилка, режимот на греење цилиндар, блескави шарени LED светла 1 Име на Производ : Stryn генератор модел. 2 модели : подобрени модели 3 димензии : должина * ширина * висина (155 X80 X85) mm, flywheel дијаметар од 50mm, диск тркало пречник од 24mm 4 параметри : динамички цилиндар дијаметар 12.5 mm, клипот удар 15mm. Брзина од околу 1700 вртежи во минута, зголемување на огнена моќ може исто така да се подобри. 5 производство на енергија напон; 4 V или така, може да се запали голем број на LED, приемник, итн. 6 материјал : на база на плочата е направен од алуминиум, нежни и убави; Поддршка користење на CNC доработка, песок експлозија третман, цврст; Flywheel користите алуминиумска легура автомобил. Двојна комбинација на текстура и убавината; На поврзување прачка е направен од нерѓосувачки челик ласерско сечење; Греење цилиндар е дизајниран да се направи задебелување на стакло материјал, долготраен греење без притисок.
за стирлинг моторот :
Фунта е Reverend Robat Фунта Лондон мотор (Роберт Стирлинг) измислен во 1816, па затоа е именуван како "Фунта мотор" (Стирлинг моторот). Фунта е единствена моторот моторот, затоа што тие, всушност, ефикасноста е речиси еднаква на теоретската максимална ефикасност, познат како Kano циклус ефикасност. Фунта моторот е преку гас термичка експанзија, ладно компресија и енергија. Ова е еден вид на надворешни согорување мотор, гориво за согорување проширување водород испарување (или хелиум) гас како моќ клипот, проширување на гас и ладење на воздух за климатизација соба, постојано циркулираат овој процес

За производот

Тип:
Блокови

Избор на клиент