RGB LED Светилка со Далечински Контролер E14 база 10W Dimmable 142*80см Lampada центарот на Вниманието За Партија Бар Свадба празник оркестарот VR
Новак - 35 %

RGB LED Светилка со Далечински Контролер E14 база 10W Dimmable 142*80см Lampada центарот на Вниманието За Партија Бар Свадба

Достапно за нарачка
DEN 619.68
DEN 403.00
Достапност:


Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.9%
Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3. П : Колку чини да брод на мојата земја?
A : Пакет помалку од 2 Kg ќе биде испорачуван Кина Пост Воздухопловната која е бесплатна испорака до 26 земји како следниве : сад; Обединето Кралство; Австралија; Бразил; Канада; Италија; Турција; Шпанија; Малезија; Франција; Русија; Шведска; Нов Зеланд; Норвешка; Швајцарија; Јапонија; Тајланд; Ирска; Израел; Белгија; Полска; Јужна Кореја; Австрија; Германија; Данска; Сингапур. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 . Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет?
A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви благодариме! П : јас сум препродавач,јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена?
А : Здраво,ви благодариме за вашето барање, ако би сакал да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!
.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.0% Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.4% Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.5% Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.7%
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука .
Спецификација На Производот
Функција : RGB обоени LED сијалица, за производство на шарени или бела светлина од блескаво светилка приклучок за Дистрибуција Тип : Вниманието, 30 СТЕ
Типичен Сијалица Живот : 50000 Часа Школка Материјал : PC Школка Со Алуминиумски Домување
База Тип : E14 медиум база (стандард блескаво socket) Моќност : 10 W
Влезен Напон : AC85-265 V, текст фреквенција : 50-60 Hz Ниски wattage; зачувување на енергијата, животната средина, и исто така да зачувате пари на електрична сметка
Фиксна бои вклучуваат четири primaries; Бела, Црвена, Зелена, Сина, и 12 светла боја нијанси Контрола Тип : IR-Далечински Контролер
Далечинска Контрола на Функциите : / ИСКЛУЧУВАЊЕ; Flash, Strobe, Бледнеат, Мазна ; Затемнување; Фиксни боја (16 боја за да изберете
Примена : Дома декорација
Хотели, клубови, трговски центри и декорација Архитектонски декоративни осветлување
Бутик атмосфера осветлување Осветлување на emporiums, сала за состаноци, фабрика, светлина кутија
Backlighting, сокриени осветлување, channel писмо осветлување
Безжичен Далечински Контролер : До : Brightness up/Долго притиснете за брзо светкави
Долу : Brightness надолу/Долго притиснете за бавно да трепка Исклучување : исклучување
На : Моќ на Р : промена на Бојата во Црвена
G : промена на Бојата во Зелена Б : промена на Бојата во Сина,
W : Црвена Зелена Bule МЕШАВИНА на Белата ФЛЕШ : Авто-промена на бои, брзо прескокнете
STROBE : Авто-промена на бои, бавно прескокнете ИЗБЛЕДИ : Авто-промена на бои, брзо сенка
МАЗНА : Авто-промена на бои, бавно сенка Други не-писмото копчиња : За боја-микс
Пакетот Вклучува : 1pcs x RGB Светлина 1pcs x IR-далечински контролер( не вклучуваат батеријата )
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.

За производот

Емитуваат Боја:
RGB
Wattage:
10w
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Моќ Толеранција:
2%
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
CHINCOLOR
Напон:
90-260V
Обликот:
U-облик
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Број на LED Чип:
1 buc
Температура На Боја:
>7000K
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Зрак Агол(°):
270°
База Тип:
E14
Должина:
142*80mm
брод од:
Кина Копното
Модел:
L542

Избор на клиент