TES1-24104 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча 24V 4А-Ладење Модул

TES1-24104 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча 24V 4А-Ладење Модул

Достапно за нарачка
DEN 869.76
Достапност:

Тип број :TES1-24104
Димензии : 40x40mm Дебелина : 3.55 mm (±0.15 mm)
△Tmax QC=0(C) :≥68°C
Imax= 3.8 A,Vmax:29.4 V
Qcmax △T=0(W) :65.6 W
Горенаведените информации за повикување само ,тоа ќе го направи разлика кога во актуелната употреба .
Внимание : Плочата не може да се електрифицирани повеќе од две секунди кога нема радијатор.
Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .
Нашата продавница имаат othertype и поврзани објекти,ве Молиме да пребарувате надвор .
Вистински инвентар објавени повеќе од бројот, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас.Ви благодариме .

За производот

Класификација:
Лабораториска Опрема За Ладење

Избор на клиент