Liitokala lii-402 Lii-202 Lii-100 Lii-S1 полначот може да се полни 1.2 V 3.7 V АА/AAA 26650 18650 16340 литиум батерија паметен полнач
Новак - 5 %

Liitokala lii-402 Lii-202 Lii-100 Lii-S1 полначот може да се полни 1.2 V 3.7 V АА/AAA 26650 18650 16340 литиум батерија паметен

Достапно за нарачка
DEN 302.88
DEN 288.00
Достапност:

Функција продолжува Lii-100, многу добар.48 V 500m A / 1000m A за Ni MH / NI-Cd
Константен напон на полнење со cut-off тековната помалку потоа 100m A
Режим на струја : Не повеќе од 15m A
Компатибилен за Батерии :
Li-ion / IMR / Li Fe PO4 : 26650, 21700,20700, 18650, 18490, 17700, 17500, 16340 (RCR123), 14500, 10440
Ni-МЗ / Cd : АА, ААА, НЕКОЈ, SC, C големина
Големина на (mm) / Тежина (грама) :
Должина 112mm x Ширина 37mm x 32-милиметри Висина
45 грама (полначот) + 17grams (USB кабел) вклучено во испорака
Карактеристики :
1, со Еден слот за полнење и управување на системот, Микро USB DC 5 V текст порта
2, Батерија поларитетот авто-детекција (Било Поларитетот)
3, 500m Ah / 1000m Ah полнење тековната за избор
4, Изградена-во дигитална цевка индикатор покажува во реално време во статусот на полнење на напон и струја
5, да се Идентификува Li-ion и Ni-МЗ батеријата автоматски
Одберете рачно со кратко притиснете го режимот на копчето за IMR батеријата (3. Достапни за 4 видови на полнење тековната селекција (500m A / 700m A / 1000m A / 2000m A) 2000m A назначени четвртиот слот.0 ≦ U
8, Над-полнење и над-испуштање заштита
9, се Идентификуваат скршени / неисправен батеријата
10, Полнење под постојан напон и струја
Работата настава :
Таму е 'на ВЛАДАТА" копчето за избор на батерија видови и струја на полнење
Долго притиснете на "ВЛАДАТА" копчето за 3 секунди за да го промените полнење струја, можете да го промените полнење актуелна во кое било време
Кратко притиснете на "ВЛАДАТА" копчето за да го смените полнење видови на литиум батерии. Ќе треба да го промените режимот за 3.)
Излезен напон : DC 4.8 V), никел водород / никел кадмиум, литиум железо фосфат батерија; 2.85 V li-ion и 3. Притиснете го копчето : задржете го селектор копче за 2 секунди за да се префрлите 500m A 700m A 1000m A 2000m A полнење тековни на моќ, Кога полнењето на батеријата, притиснете го одберете копче за да ја смените тип на батерија. LED : полначот приклучен на 5 V напојување, го полначот сите ПРЕДВОДЕНА момент сите светла, ако батеријата не е се стави во отворот за полнење, 500m A (LED) индикатор светлото е, другите светлата излегувам. Не грижете се за батеријата обратна поларитетот.2 V Живот 3.85 V Li-ion) и Li Fe PO4 батеријата (3.7 LED светло ќе блиц, потоа притиснете го копчето за да го изберете типот на батеријата треба да се наплати, ако не е избрано, 5 секунди во стандардно идентификација на полнење на батерија, полнење На индикатор светлото трепка во соодветните полнење сооднос. Има над-бесплатно, краток спој, интелигентни идентификација на лош батерии и обратно батеријата за откривање на заштита.35 V 500m A / 1000m A за IMR
DC 3. Кога батерија тип е одбран (на пример, 3. Пред употреба, ве молиме внимателно да се однесуваат на инструкции, се обрне внимание на се препорачува батерија на полнење на струја, не ја надминувајте препорачаната тековната задолжен; 3.85 V батерија 5. Бесплатно со 5 V USB адаптер (адаптер за тековната препорачува 2 A); 4.2 V Li Fe PO4 батеријата
Тоа почнува да ја полните батеријата 5 секунди по вашите поставувања
Кога батеријата е вметната, или неисправни батеријата е вметната, полнач нема да имаат било одговор прикажување на "нула" ; Кога батеријата е целосно наполнета, тоа покажува "Целосна"
Тоа може да се прикаже на батеријата напон и полнење тековната со кратко притиснете на "ВЛАДАТА" копчето во кое било време за време на полнењето Lii-402 полнач за инструкции 1, купувачот внимание 1. Ако не поставување, тоа ќе стандардно како 1. 2, го полначот барања и функции : 1. Со стандардни 5 V / 1000m A USB автоматска идентификација излезна функција, 3, клуч, LED и функција опис 1.

За производот

Број На Модел На:
lii-402 lii-202 lii-100 lii-S1
екран:
No
Тип:
Електричен
Батеријата Број:
1-4
Бренд Име:
liitokala
Интелигентни Полнење:
Yes
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија
Пакет:
No

Избор на клиент