100/многу led Аквариум светлина Водоотпорен Led расте светлина ip67 SMD5050 Led Лента Растителна светилка расте шатор Хидропоника опрема
Новак - 6 %

100/многу led Аквариум светлина Водоотпорен Led расте светлина ip67 SMD5050 Led Лента Растителна светилка расте шатор Хидропоника

Достапно за нарачка
DEN 16104.00
DEN 15138.00
Достапност:

Led расте светлина 660nm 460nm Водоотпорен SMD5050 Led Лента расте светилка 72 W аквариум led осветлување Hydroponic Системи
Спецификации : Тип : Led лента расте светлина Чип : Epistar SMD5050 Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.25cm Емитуваат Боја : Црвена : Сини = 4 : 1 Должина : 5 M/многу Работен Напон : DC12 V LED Кол : 60leds/m 300leds/5m Агол на Гледање : 120° Wattage : 14.4 W/метар 72 W/5m Должина : Црвена 630-660nm; Сино : 430-460nm Работна температура : -20 до 80 степен Со двојно страна лепило Апликации : Растително ткиво култура , зеленчук одгледување, хортикултура и индустриски seedling и aerospace еколошки животот системи за поддршка на IP20 : Не водоотпорен IP65 : Водоотпорен со силиконски Ip67 : Водоотпорен со цевка Функција : Супер светло 5050 SMD LED лента расте светилка самолепливи назад со двојно страна селотејп, Одржување слободни, лесна инсталација. Секој 3-LED cutable без оштетување на остатокот ленти. Флексибилна лента за curving околу наведнува, ултра-светли но работи на ниски температури. Принцип : Растителни раст светлина средина е важен и незаменлив фактор во физичката средина , преку светлината на квалитетот на регулација, контрола на растенијата morphogenesis е важна област на одгледување техники . Според растенијата фотосинтеза треба светлина , ние ќе растенијата светла во основа се состои од комбинација на црвени и сини , сите сини , сите црвени во три форми , покривање на бранова должина спектар потребни за фотосинтеза . Визуелниот ефект , комбинација на црвени и сини lightpink боја на растенијата . Црвено светло промовира фабрика производство ртење , цветни, Blu-ray може да го подобри chloroplasts на активности за промовирање на растенијата фотосинтеза

За производот

Wattage:
ip65, ip67
боја:
4Red 1Blue, 5Red 1Blue, 7Red 1Blue, 8Red 1Blue
Тип На Објект:
Расте Светла
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
5050 60
Гаранција:
1 години
Бренд Име:
Fanlive
Напон:
12V
Извор На Светлина:
LED Светилки
Ширина:
10mm
Карактеристики:
led расте лента светлина
сертификација:
CE,RoHS
Извор На Енергија:
DC
Тело Материјал:
ПВЦ
Тип На Објект:
led расте Лента
Led количина:
60
боја:
Црвена и Сина
Модел:
5050 60 led диоди
Влезен Напон:
12 (V)
LED чип:
Epistar
SMD:
5050
Напон:
DC12v
Место на Потекло:
Кина Копното
грав агол:
60 степен

Избор на клиент