X550CA лаптоп mothebroard за ASUS X550CA R510CA X550CC со i5 3337U HM76 Чипсет 4GB меморија HD Graphics 4000 тестирано

X550CA лаптоп mothebroard за ASUS X550CA R510CA X550CC со i5 3337U HM76 Чипсет 4GB меморија HD Graphics 4000 тестирано

Достапно за нарачка
DEN 5424.00
Достапност:


X550 CA лаптоп mothebroard за ASUS X550 CA R510 CA X550 CC со i5 3337 U HM76 Чипсет 4 GB меморија HD Graphics 4000 100% тестирано

За Тестиран
1. Проверка на изгледот, како што се turps, прашина, метални лемење или други валкани белег на одборот.
2. Проверете дали недостатокот на електронски изолација gummed хартија.
3. Проверете дали има недостиг на елементи, рѓа, гниење, топлина елиминација на шасија.
4. Проверете внатрешниот и надворешниот приклучок на LCD екранот , Две меморија, DVD возачот, Мрежна конекција, Гласовни, Глувче, Тастатура, Dial, USB, SD-конектор, КОМПЈУТЕР, 3.3 V COMS батеријата, дали Батеријата на полнење и празнење, Полн работи 3 D, Рестартирајте го системот за најмалку два пати.
Плаќање и испорака :
Alipay Зачувам платниот систем,ВИЗА,Кредитна картичка и слично;
DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, итн (1-7workingdates);
EMS,Пост воздух mail начин,итн. (2weeks-6weeks како вашата земја 's пост систем)
Зошто да изберете нас : Најниска цена
ние ви обезбеди најдобра цена врз основа на еднакви услови во кина Висок квалитет
Секоја плоча на клиент купи од нас .ние ќе се осигура дека тоа е тестиран и
пред превозот.ние, исто така, се надевам дека нашите клиенти се задоволни со двете стоки и нашата услуга Ѓ ast испорака
Ние имаме договор со некоја меѓународна изразат corporation
стоките ќе бидат испорачани во рок од 1-3 работа дена откако го доби плаќање
Ви благодариме за вашето време! Ако имате било какви прашања,ве молиме падна слободно да ме контактирате(*^__^*)

За производот

Форма Фактор:
ATX
Пристаништа:
VGA,USB 2.0
Број На Модел На:
X550CA
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
Тип Socket:
одборот на процесорот
Чипсет:
A55
Форма Фактор:
CEB
Пакет:
Yes
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Примена:
Лаптоп
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Меморија канал:
Еден
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Објектот Состојба:
Користи
Меморија Банка:
1 DDR3 DIMM
Бренд Име:
SAMXINNO
Тест:
100% тестирани ред
Гаранција:
90 дена
Објектот Состојба:
Скоро Нови
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Поддржува Прикаже Излез:
Yes
Повеќе Графички Картички:
Не е поддржано
Интерфејс Тип:
S/PDIF Коаксијален
Производи Статус:
Акции

Избор на клиент