5-ред Дете се Пресмета Abacus Мушка Студија Образовни Mathematictoys Математика Рано Учење Аритметички Прилог Одземање

5-ред Дете се Пресмета Abacus Мушка Студија Образовни Mathematictoys Математика Рано Учење Аритметички Прилог Одземање

Достапно за нарачка
DEN 216.00
Достапност:


започнете
крајот
Материјал : Пластика
Едно парче за една нарачка
Ред : 5
Функција : Eductional, рано образование .

За производот

боја:
Сина, Розова
Карактеристики:
Образовни
Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
> 3 години
Бренд Име:
HOGNSIGN
Број На Модел На:
abacus
Предупредување:
рано образование
Материјал:
Пластични
abacus:
abaco soroban
деца калкулатор:
математика прилог

Избор на клиент