8*8 dot matrix возачот модул DIY за ПОЛНЕЊЕ Електронски diy колекции лемење колекции

8*8 dot matrix возачот модул DIY за ПОЛНЕЊЕ Електронски diy колекции лемење колекции

Достапно за нарачка
DEN 312.00
Достапност:

8*8 dot matrix возачот модул DIY КОМПЛЕТ
Големина : 3.2 CM*3.2 CM Оперативен напон : 4.5~5 V (ве молиме имајте во предвид : повеќе од 5.5 V ќе биде изгорена) Интерфејс дефиниција : VCC/GND/CLK/DIN/CS Позитивни electrode на VCC : напојување напонот 5 V Негативни electrode на GND : напојување CLK : сериски сигнал, највисоката фреквенција на 10 MHZ DIN : сериски внесување на податоците CS : (ОПТОВАРУВАЊЕ) нога, им овозможи на крајот Предност вовед : 1, со 3 I/O портот можат да го контролираат голем број на заеднички катоден dot matrix модул; 2, модул со поларитетот заштита диоди, напојување конекција и анти горат чип; 3, поддршка лесна каскада. Поврзете 4, точка матрица и коло со празнина * * pin, погодно за замена во дигитална цевка во случај на оштетување. 5, употреба на посебни динамичен возачот чип, dot matrix дисплеј треперење; По каскада секој модул може да биде прикажан (теоретски бесконечна каскада!) : DIY ДЕМО

За производот

Тип:
Блокови
Класификација:
Електричен
Пол:
Унисекс
Предупредување:
4674
Возраст Опсег:
> 8 години
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
ABS
Број На Модел На:
567567
Пластични Блок Форма:
Тунел

Избор на клиент