elm 327 v2.1 интерфејс поддржува сите obdii протоколи elm327 bluetooth адаптер андроид вртежен момент дијагностички скенер

elm 327 v2.1 интерфејс поддржува сите obdii протоколи elm327 bluetooth адаптер андроид вртежен момент дијагностички скенер

Достапно за нарачка
DEN 403.20
Достапност:


Враќање Политики :
Ако не сте задоволни со вашето купување .
Предмети ќе се провери внимателно пред да испраќаат.да ни оставите порака, или запишете ги вашите желби,ние ќе ве контактираме во најкраток можен рок.
Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
Моторот ВРТЕЖИ во минута
Пресметува Оптоварување Вредност
Coolant Температура
Гориво Систем Статус
Брзината На Возилото
Краток Рок Гориво Трим
Долгорочни Гориво Трим
Доза Цела Притисок
Времето Однапред
Внесувањето Воздух Температура
Проток На Воздух
Апсолутна Гас Позиција
Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
Гориво Систем статус
Гориво Притисок
И многу други.
OBD-II Протоколи :
ISO15765-4 (МОЖЕ ДА)
ISO14230-4 (KWP2000)
ISO9141-2
J1850 VPW
J1850 PWM
Излез протокол : RS232
Baud rate : 9600 или 38400
Индикатор Led диоди : OBD Tx/Rx, RS232 Tx/Rx, Моќ
Оперативен напон : 12 V, внатрешна заштита од краток кола/overvoltages
Номинална неактивен струја : 45 m A
Програмата ви овозможува да се извршат следниве операции :
Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
Производ Детали :
ELM327 USB е најновата PC-базирани скенирање алатка.
ако сте од Бразил ,мора да се обезбеди вашите CPF БРОЈ(ДАНОЧЕН БРОЈ) за нас.
Ние нема да сноси одговорност за испорака не успее, бидејќи на примачот не е во адресата, и тогаш може да не го потпише превозот сметка
Answer : ___________________________ Note : Ние се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака, превозот време ќе биде многу зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки. Тоа е исто така многу лесно да се инсталира : едноставно ја извадиме на датотеки во некоја папка на вашиот компјутер хард дискот, и сте подготвени да одите. Ве молиме да ни остават порака ако имате посебни барања за декларираната вредност.значи, ако вашиот пакет ќе оние земја,мора да се доста запознаен со политиката и кажете ни што е она што е најдобро.

За производот

боја:
Сина
Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Хардвер Верзија:
најновите
Ажурирање На Софтвер:
No
Бренд Име:
RCOBD
Верзија На Софтвер:
V2.1
Специјални Функции:
Bluetooth
Гаранција:
2 години
Ажурирање:
преку e-mail
техничка поддршка:
teamviewer9

Избор на клиент