Водоотпорен IP65 Предводена од Поплави светлина 20W 85-265V Црвено/Сино/Зелено/RGB/Бела/Топло Бела отворено предводена од поплави светлина+ IR 24 копчиња(RGB имаат)
Новак - 20 %

Водоотпорен IP65 Предводена од Поплави светлина 20W 85-265V Црвено/Сино/Зелено/RGB/Бела/Топло Бела отворено предводена од поплави

Достапно за нарачка
DEN 1442.88
DEN 1154.00
Достапност:


Карактеристики :
1. Ниска потрошувачка, висока осветленост
2. Многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ
3. Без зрачење, безбеден, стабилен и сигурен
4. Тоа обезбедува дури и светла осветлување низ широка област
5. Дизајниран за да додадете безбедноста на вашиот дом, тоа потоп светлината е брзо и лесно да се инсталира
6. Погоден за осветлување и beautification од дома, хотел, пазарот, градина, пејзажот и така натаму
20 W LED Потоп светлината Светилка Пејзаж Отворено Рефлектори
Спецификација
Моќност : 20 W
Излез Lumens : 10 W 900 Lumen / 20 W1800 Lumen / 30 W 2700 Lumen / 50 W 4500 Lumen
Влезен Напон : 85-265 V
Фреквентен Опсег : 50-60 Hz
Зрак Агол : 140
Животниот век Време : > 60,000 часа
10 W Топло Бела Димензии : 4.9 x 4 x 3.3 инчи
20 W Кул Бело Димензии : 7.2 х 6.5 х 4.8 инчи
30 W Кул Бело Димензии : 9.6 x 7.9 x 5.8 инчи
50 W Кул Бело Димензии : 11 х 9 x 6 инчи
Водоотпорен : IP65
Далечински Контролер Прирачник :
Remote controller (само RGB ќе има далечински управувач ,не вклучувајќи батерии)
До : Brightness up/Долго притиснете за брзо светкави
Долу : Brightness надолу/Долго притиснете за бавно да трепка
Исклучување : исклучување
На : Моќта на
Р : промена на Бојата во Црвена
G : промена на Бојата во Зелена
Б : промена на Бојата во Сина,
W : промена на Бојата на Бели
БЛИЦ : Авто-промена на бои, брзо прескокнете
STROBE : Авто-промена на бои, бавно прескокнете
ИЗБЛЕДИ : Авто-промена на бои, брзо сенка
МАЗНА : Авто-промена на бои, бавно сенка
Други не-писмото копчиња : За боја-микс
Живеат ЖицаБраун
Неутрален ЖицаСина
Земјата ЖицаЖолта
Примена :
- Влезовите
- Stairwells
- коридори
- Се Игра Дворови
- Реклама Билборд
1x ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлина
1x Remote Controller (само RGB ќе има далечински управувач, не вклучувајќи батерии)

За производот

Емитуваат Боја:
Сино, Зелено, RGB, Црвена, Бела, Топло Бела
Wattage:
20W Gray
Тип На Објект:
Поплави Светла
Извор На Енергија:
DC
База Тип:
Никој
Заштита Ниво:
IP65
Бренд Име:
BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Заврши:
Полиран
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Број На Модел На:
Поплави Светла
Напон:
85-265V
Повод:
Плоштад

Избор на клиент