за ASUS G46VW Лаптоп Плоча плоча G46VW s989 REV2.0 60-NMMMB1100-C06 s989 Плоча N13E-GE-А2 тестирано

за ASUS G46VW Лаптоп Плоча плоча G46VW s989 REV2.0 60-NMMMB1100-C06 s989 Плоча N13E-GE-А2 тестирано

Достапно за нарачка
DEN 4166.40
Достапност:

G46 VW За ASUS Лаптоп Плоча плоча G46 VW s989 REV2.0 2 RAM меморија СЛОТОВИ 60-NMMMB1100-C06
За Тест
1. Проверка на изгледот, како што се turps, прашина, метални лемење или други валкани белег на одборот.
2. Проверете дали недостатокот на електронски изолација gummed хартија.
3. Проверете дали има недостиг на елементи, рѓа, гниење, топлина елиминација на шасија.
4. Проверете внатрешниот и надворешниот приклучок на LCD екранот , Две меморија, DVD возачот, Мрежна конекција, Гласовни, Глувче, Тастатура, Dial, USB, SD-конектор, КОМПЈУТЕР, 3.3 V COMS батеријата, дали Батеријата на полнење и празнење, Полн работи 3 D, Рестартирајте го системот за најмалку два пати.
За Пакет
За Превозот :
1. Хонгконг Пост Воздух Mail, e Packet, Кина Пост Воздух Mail итн. (25 - 45 работни дена);
2. DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, итн (1-7working дена);
3. EMS,Пост воздух mail начин,итн. (2weeks-6weeks како вашата земја 's пост систем)
Зошто да изберете нас : Најниска цена
ние ви обезбеди најдобра цена врз основа на еднакви услови во кина Висок квалитет
Секоја плоча на клиент купи од нас .ние ќе се осигура дека тоа е тестиран и пред превозот.ние, исто така, се надевам дека нашите клиенти се задоволни со двете стоки и нашите услуги
F ast испорака
Ние имаме договор со некоја меѓународна изразат корпорација, стоките ќе бидат испорачани во рок од 1-3 работа дена откако го доби плаќање

За производот

Форма Фактор:
ATX
Пристаништа:
VGA,Ethernet,HDMI,Wifi
Меморија Тип:
DDR3
Тип Socket:
PGA 989
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Чипсет:
A55
Број На Модел На:
G46VW
Почетен Датум:
2012
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Хард Диск Интерфејс:
SATA
FSB / ХТ:
1.9 Ghz
Меморија Банка:
1 DDR3 DIMM
Објектот Состојба:
Користи
Бренд Име:
SAMXINNO
Тест:
100% тестирани ред
Гаранција:
90 дена
испорака:
Светот
Објектот Состојба:
Скоро Нови
Производи Статус:
Акции

Избор на клиент