За ASUS X550LD лаптоп плоча i5-4200U GT820M REV2.0 Не-интегрирана X550LD плоча 90NB04T0-R00070 целосно тестирани

За ASUS X550LD лаптоп плоча i5-4200U GT820M REV2.0 Не-интегрирана X550LD плоча 90NB04T0-R00070 целосно тестирани

Достапно за нарачка
DEN 8544.00
Достапност:


За ASUS X550 LD лаптоп плоча i5-4200 U GT820 M REV2.0 Не-интегрирана X550 LD плоча 90 NB04 T0-R00070 целосно тестирани
За Тестиран
1. Проверка на изгледот, како што се turps, прашина, метални лемење или други валкани белег на одборот.
2. Проверете дали недостатокот на електронски изолација gummed хартија.
3. Проверете дали има недостиг на елементи, рѓа, гниење, топлина елиминација на шасија.
4. Проверете внатрешниот и надворешниот приклучок на LCD екранот , Две меморија, DVD возачот, Мрежна конекција, Гласовни, Глувче, Тастатура, Dial, USB, SD-конектор, КОМПЈУТЕР, 3.3 V COMS батеријата, дали Батеријата на полнење и празнење, Полн работи 3 D, Рестартирајте го системот за најмалку два пати.
Плаќање и испорака :
Alipay Зачувам платниот систем,ВИЗА,Кредитна картичка и слично;
DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, итн (1-7workingdates);
EMS,Пост воздух mail начин,итн. (2weeks-6weeks како вашата земја 's пост систем)
Зошто да изберете нас : Најниска цена
ние ви обезбеди најдобра цена врз основа на еднакви услови во кина Висок квалитет
Секоја плоча на клиент купи од нас .ние ќе се осигура дека тоа е тестиран и
пред превозот.ние, исто така, се надевам дека нашите клиенти се задоволни со двете стоки и нашата услуга Ѓ ast испорака
Ние имаме договор со некоја меѓународна изразат corporation
стоките ќе бидат испорачани во рок од 1-3 работа дена откако го доби плаќање
Ви благодариме за вашето време! Ако имате било какви прашања,ве молиме падна слободно да ме контактирате(*^__^*)

За производот

Чипсет Производител:
Intel
Бренд Име:
SAMXINNO
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,Ethernet,HDMI
Примена:
Лаптоп
Тип Socket:
одборот на процесорот
Објектот Состојба:
Користи
Форма Фактор:
CEB
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Чипсет:
Intel X99
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Меморија Тип:
SDRAM,DDR3
Меморија канал:
Еден
Број На Модел На:
X550LD i5
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
Тест:
100% тестирани ред
Гаранција:
45 дена
испорака:
Светот
Производи Статус:
Акции
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Поддржува Прикаже Излез:
Yes
Објектот Состојба:
Скоро Нови

Избор на клиент