US211M Лајт Дигитален Проток Метар 5V Flow Reader Компатибилен со сите наши сала ефект проток на вода сензор со USL-HS06PA-1 Ниска Consum

US211M Лајт Дигитален Проток Метар 5V Flow Reader Компатибилен со сите наши сала ефект проток на вода сензор со USL-HS06PA-1

Достапно за нарачка
DEN 1675.20
Достапност:


US211 M Лајт Дигитален Проток Метар 5 V Flow Reader Компатибилен со сите наши сала ефект проток на вода сензор со USL-HS06 PA-1 Ниска Consum
Можеби ќе треба 5 V DC кликнете :
Answer : ___________________________ Note :
1.Притисок метар и протокот на метар може да не работат заедно.
2. US211 M лајт можат да работат со сите наши сала проток на сензор.
НО, со батерија за напојување, за употреба со нашите НИСКА ПОТРОШУВАЧКА ПРОТОК СЕНЗОР, батеријата може да трае 1 година.
со други проток сензор, батеријата може да трае само една недела, освен ако не користите AC да DC моќност адаптер.
3. За да работи како притисок метри, мора да се избере AC да DC моќност адаптер за долго време користење.
Функција :
Димензија : 84*66*34mm
Инсталација Димензија : 78*60mm
Напојување : 5 V DC(батерија/моќ адаптер)
На животниот век на батеријата span : 1 година(за оние пониска потрошувачка сала проток на сензорот)
Функција :
Покаже на проток
Покаже на вкупниот волумен
Покажуваат температура(C/F)
Покаже на работното време(Ден)
Карактеристики :
1. Дигиталниот дисплеј метар може да се прикаже на моментален проток , единица е Л / мин
2. Може да се прикаже кумулативни проток , единица е Л, max е 9999 L.
3. Тоа може да се покаже температура на животната средина или течност.
Опис :
Бела позадина светлина LCD
Протокот сензор поврзување тип : зависи од протокот на сензорот
Моќност : 5 V dc ИЛИ 3 AA батерија
Точност : +-1%
Temp опсег : -20 целзиусови степени -99
Протокот Опсег : зависи од протокот на сензорот
Работен Притисок : 0.05-1.75 MPa
Пакет содржи : 1*US211 M Лајт дигитален дисплеј(на батеријата/сензор на температура не се вклучени)
1*USL-HS06 PA-1 Ниска потрошувачка сала проток на сензор
За Испорака :
Товарни цитирани НЕ вклучува дополнителни трошоци за далечински област наведени од страна на Изразат компанија.
За Конекција
Паралелно (директно) конци, British Standard Цевка Паралелно нишка (BSPP), кои се во постојана дијаметар; означена со буквата Г. Според стандард ISO 228
G1/2" номинален дијаметар е 15mm, попозната како DN15mm; надворешниот дијаметар на G1/2" темата е 20mm наоколу.
G3/4" DN20mm OD 25мм околу; G1" DN25mm OD 32-милиметри околу ; G2" DN50mm
За Гаранција
Ние обезбедуваме 1 година mininium гаранција за сите наши производи. Било какви дефекти или неуспехот на производи, вие може да побарате да го замени производот со очигледен доказ, обично со видео.
Плаќање
Ние сме Ultisolar Нова Енергија Ко. Ltd, ние го прифаќаме СИТЕ видови на плаќање. За повеќе информации, ве молиме контактирајте со нас преку интернет или е-пошта.
Должност
Купувачот е одговорен за било кој данок или должност задолжени од нивните земја обичај.
Повратни информации
Ве молиме контактирајте со нас прв доколку постои било каков проблем со плаќање, испорака или производи добиени. Негативен фидбек ќе не помогне да се реши проблемот.
CE Сертификат :

За производот

Број На Модел На:
US211M Лајт-USL-HS06PA-1
Мерен Опсег:
0-9999
DIY Материјали:
Водовод
Заеднички Цевка Понесе Големина:
2
Спојување Тип:
Машки BSPP Нишка
Бренд Име:
Ultisolar

Избор на клиент