4pc Einkshop компатибилен Кертриџ чип замена за hp 711 постојан чип Designjet T120 T520 чипови ciss/мастило рефил кертриџ
Новак - 12 %

4pc Einkshop компатибилен Кертриџ чип замена за hp 711 постојан чип Designjet T120 T520 чипови ciss/мастило рефил кертриџ

Достапно за нарачка
DEN 633.12
DEN 557.00
Достапност:


4 Боја 711 Постојан Чип H711 за T520 за T120 Печатач за Design Jet T120 T520 печатач
Производи : Автоматско ресетирање чип
Пакет Содржина :
1pcs Црна За 711 чип
1pcs Синозелена За 711 чип
1pcs Магента За 711 чип
1pcs Жолта За 711 чип
За користење со :
designjet T120 T520 печатач чип
Answer : ___________________________ Note :
1,може да го инсталирате овој чип на Refillable мастило кертриџ или ЦИС систем (користење на двострано лепило да се држиме чип на кертриџ) 2. За refillable мастило кертриџ корисници : ве Молиме бидете сигурни дека мастило кертриџ секогаш имаат мастило во тоа, тоа значи дека корисниците треба да додадете мастило пред мастило кертриџ од мастило. Така ние предлагаме корисници проверете ја мастило ниво на еден или на два пати секој половина месец според вашиот печатење работа количини. 3.Чипот е живот ќе биде завршена ако мастило кертриџ од мастило. Предупредување : 1 овие чипови се Неограничени континуирано чипови,тоа нема да се покаже мастило ниво, но може да се работеше. 2 Откако ќе го инсталирате,печатач ќе show "не се вистински мастило кертриџ",вие треба да притиснете на "ОК", да се согласат да го користите.

За производот

Тип:
Кертриџ Чип
Применливи Опрема:
Печатач
HP Laserjet Компатибилен Модел:
1010
Број На Модел На:
чип 711
Компатибилен Бренд:
HP Laserjet
Бренд Име:
einkshop
Структура:
Тонер Кертриџ
Тип:
Кертриџ Чип
Број На Модел На:
711 чип
Чип Вид:
постојана чип
Автоматско ресетирање на чип(Постојан чип):
Designjet T120 T520 печатач
Погодна за печатење:
T120 T520
711 чип:
чип 711
T120:
T520
t120 касети чип:
чип cartucho 711

Избор на клиент