Маглива убавина 5.5 мм Андроид USB Endoscope Камера Флексибилни Змија Цевка Инспекција Паметен Андроид Телефон USB OTG Borescope Камера 6LED
Новак - 0 %

Маглива убавина 5.5 мм Андроид USB Endoscope Камера Флексибилни Змија Цевка Инспекција Паметен Андроид Телефон USB OTG Borescope

Достапно за нарачка
DEN 586.08
DEN 586.00
Достапност:

и повеќето купувачот да ми кажете паметен телефон не работи. Погледнете агол : 67 степен
8. Ги исполнуваат условите, исто така, може да се користат Или може да се купи wifi endoscope (одговара на сите smartphone )
Забелешка : Некои Android Телефон не поддржува објектот ,pls пред цел внимателни .Забелешка : Некои Android Телефон не поддржува објектот ,pls пред цел внимателни . најдобар растојание е 3cm да 8cm ,ако во текот на овој ,тоа ќе биде не се јасни .0 + земе видео мерење и по CD
инсталација.
Објектот специфики :
1.
Не сите од Android телефон со OTG функција може да ја поддржуваат надворешната камера, системот мора да биде дозволено да се поврзете на надворешната камера. Тоа е IP67 водоотпорен камера. Фокусно растојание : 3cm -8cm. Ги исполнуваат условите, исто така, може да се користат Или може да се купи wifi endoscope (одговара на сите smartphone )
Опис :
Најновите Пристигнување Модел за Android паметни телефони, може да се земе видео и звук, и на фотографии и видео датотека директно ќе се зачувани во вашиот Android мобилен телефон, целиот процес на снимање проверите, погодно за набљудување и следење на анализа. Со водоотпорен и 6pcs светла LED светла, да ја прошири вашите раце и очи, за изложување на светлина автоматски. Работи само со Android 4. Оперативен СИСТЕМ : Windows XP/7/Vista/8/Win10 или Android 4. Поддршка Андроид телефон има OTG и UVC функција, како што е Samsung Galaxy S4 S5 S6 итн. Сертификација : ФК CE, Ro HS
Функција :
1.0 систем и погоре , doesn ' t support i OS систем . Идеален за интраорална камера систем, подводна камера, водоотпорен Микро-камери, моторно возило детектор, канализација цевковод детектор, пребарување и спасување, кривични и обичај детектор, археолошки откривање, на PCB откривање, домашна нега, воздухопловна и вселенска индустрија, заштита и трактори индустрии, нафтени дупчења индустрија, градежништво и така натаму. Јас мислам дека ако само сакате да го користите внимателно користење на мобилниот телефон на страна, ова е тест може да се користи модели, целосно компатибилни. Фото формат : JPEG
11.
Ве молиме проверете со вашиот телефон внимателно пред да нарачате , или ние не ќе биде одговорен поради причини што погоре. Телефон МОРА да поддржува OTG функција , и МОРА да го поддржуваат за да се поврзете надворешен камера. Убава и стилски изглед и лесно операција, и се врти lights on или off. Соодветни за одржувањето на возилото, подводни гледање, дивиот свет надзор е тешко да се постигне места, итн. 2 во 1 дизајн, може да се користи за телефон или компјутер со еден интерфејс . Поврзување на Андроид телефон или компјутер, може да земе слика на вашиот телефон или компјутер. Леќа Дијаметар : 5.
Црна,Црвена,Златна Боја се avalaible,Оставете пораки за бојата што сакате,или ние ќе ги испрати во случаен начин.
Ве молиме внимателно проверете го вашиот телефон пред да нарачате
Ве молиме Имајте во предвид : Само работи со Android 4. 2 во 1 дизајн, може да бидат поврзани со телефонот или компјутерот со еден интерфејс. Ние гарантираме дека компоненти на оваа точка сите се во добра состојба.2 систем за телефон, Не ја поддржува i OS систем; Поддршка на Андроид Телефон има OTG и UVC функција,
Како За Samsung Galaxy S5, S6,S6edge, S6edge плус, S7,S7edge; за Note4,Note5; за SONY Z2 L50 H; за SONY LT26i; за Nexus 5
(Вашиот паметен телефон мора да биде Вистинска, кои имаат лиценца и поддршка на надворешната камера )
Како да се детектира дали телефонот има OTG функција :
1. Поддршка андроид телефон има OTG и UVC функција по инсталација "Camera Fi" АПЛИКАЦИЈА од Google store, како што се Samsung Galaxy S5 S6, Забелешка 4, Забелешка 5 LG G4 итн.

За производот

Сензор Големина:
1M Кабел, Кабел 2M, 5M Кабел, Кабел 10M
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Pinhole
Сензор:
CMOS
Бренд Име:
JCWHCAM
Складирање:
Никој
Поддржани Оперативни Системи:
CTVMAN
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Висока Дефиниција:
480P(SD)
is_customized:
Yes
Напојување(V):
OTG
боја:
Црна,Црвена
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Конективност:
USB
Тип:
Змија Индустриски Endoscope
Агол На Гледање (Степен):
85°
Број На Модел На:
A501
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Минимална Осветлување(Лукс):
Н А
Напојување:
Нормално
Потрошувачка На Енергија(W):
USB 2.0 3.0
Димензии (L x W x D)(mm):
5M 1M 2M 10M Кабел
Мрежен Интерфејс:
Никој
Ѕидот Заградата:
Таванот
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
IR Растојание(м):
Н А
Леќа (mm):
5.5 мм
Аудио Излез:
Н А
Стил:
Змија endoscope

Избор на клиент