inverseur де panneau solaire соларен панел инверторот 3000W Чиста синусен облик Inversor Соларни Inversor 12V24V48V
Новак - 6 %

inverseur де panneau solaire соларен панел инверторот 3000W Чиста синусен облик Inversor Соларни Inversor 12V24V48V

Достапно за нарачка
DEN 11796.48
DEN 11088.00
Достапност:


мал и лесен : Со технологија на ПРОЦЕСОР централизирана контрола и SMD внатре, производот е многу мал и лесен.5 DC
Во Текот Вчитај
Исклучи Излез
Во Текот Напон Затвори
15.3000 w континуирано производство
3.
Напомена : Кога ќе ги нарачате, ве молиме контактирајте ме DC влезниот напон и AC излезен напон на Инверторот.Макс ефикасност>85%
5.
Кујнски прибор серија : Микробранови печки, Фрижидери, Замрзнувачи, Кафе машини, Blenders, Фурна, индукција шпорет, итн. Основни Технички Датум (Ние можеме да произведуваат според вашите детали спецификации)
Главната Основни Податоци За Чиста Синусна на AC DC Инвертер
Модел No : ПАРТИ 3000 W Врв 6000 W
Излез Waveform : Чиста синусен облик
Влезен Напон : DC11~15 V/DC22~30 V/44 V~64 V
Надвор Напон : AC110-~120 V/AV220~240 V
Фрекфенција : 60 Hz/50 Hz
Полно оптоварување Ефикасност : 90%-95%
Излез Хармонично Содржина :
Фаза : Слободен
Гаранција : Една година
Пазар За Извоз : Глобална
2.
Во автомобил или на брод уреди серија : Воено возило, полициски автомобили, медицинска брза помош, бродови, семафори, и др.
интелигентна контрола на ладење вентилатор : Користење на ПРОЦЕСОРОТ за контрола на работниот статус на ладење фанови се протега на услугата живот на ладење фанови, ги зачувува енергија и ја подобрува работната ефикасност.Излез : Чиста синусен облик инвертер
2.Низок напон кроена,Низок напон аларм
1.
чиста синусен облик излез waveform : Чиста моќ за чувствителни товари.
Ако не определи, ние ќе ја испрати на инверторот исто како во насловот или 12vdc да 220vac за вас. Апликации :
Канцеларија опрема серија : Компјутери, Принтери, Препишувач, Скенери, дигитална камера, итн. Висока Ефикасност 6000 W Врв 3000 W DC12 V/24 V/48 V Чиста синусен облик Инверторот , Соларна Енергија Инвертер
Спецификација :
Модел
Чиста Инверторот 3000 W
На текст
DC Напон
12 V /24 V /48 VDC
Напон Спектар
11-15 V DC или 22-30 VDC
Не Оптоварување Тековната Влечење
Ефикасност
> 85%
DC Конектор
Кабли Со Клипови
Излез
AC Напон
100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC
Континуирано Напојување
3000 W
Пренапони Моќ
6000 W
Бранови
Чиста Синусен Облик
Фреквенција
50 Hz или 60 Hz
THD
Заштита
Нисконапонски Аларм
DC10. Производи Карактеристики :
Тие се одликуваат како голема сигурност, и ниска стапка на неуспех, со напредни двојно ПРОЦЕСОРОТ SCM интелигентна контрола технологија.5 V
Во Текот На Топлинска
Исклучи Излез Автоматски
Осигурувачи
Краток Спој
Животна средина
Работна Температура
Помеѓу -10 и +50
Работна Влажност
10%~90%RH
Температура На Чување
Помеѓу -20 и +50
Други
Започнете
Услужни Почеток
Начини На Ладење
Вентилаторот За Ладење
Карактеристики :
1.
Топла Продаде.
Услужни почеток : Мазна start-up на апарати.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита
8.
Апарати за домаќинство серија : правосмукалки, Фанови, Осветлување, Електрични сечење нож, Телевизија, машини за Шиење, Електрични фанови, AC, итн.6000 W Врв моќ
4.
заштита, текст ниска-напон заштита, текст overvoltage заштита), зголемена сигурност на производот.
Моќ алатка серија : Електрични пили, машина за дупчење, удирање машини, воздушниот компресор итн.4
Низок Напон Затвори
9.
Индустрија опрема серија : Сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.
Текст & output целосно insolated.Висока-брзина вентилаторот за ладење
7.
Две LED индикатори на предниот панел покажува работната и неуспехот на државата.
Електроника Серија : ТВ, ВИДЕО, конзоли за игри, Радија, Серво засилувачи, Аудио опрема, опрема за Следење, Терминалната опрема, Интелигенција платформи, Сателитски комуникации опрема.

За производот

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
1 - 200KW
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
CM
Влезен Напон:
12V/24V/48VDC
Излезна Струја:
-
Излезниот Напон:
110V/120V/220V/230V/240VAC
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Тежина:
KG
Број На Модел На:
3000w чиста синусен облик инвертер
3000W Чиста синусен облик инверторот 12V .:
6000w врв инверторот 12V да 220V .
3000W Моќ инвертер .:
чиста инверторот 24V да 230V .
sloar моќ инвертер:
соларни инверторот 48v
Моќ Конвертор:
моќ Инвертер конвертор
dc да ac конвертор:
инверторот 12v 220v

Избор на клиент