052530P 502530P со заштитна одбор 330mah 3.7 V литиум полимер батерија прозрачна чевли батеријата Батерија Li-ion Ќелија
Новак - 26 %

052530P 502530P со заштитна одбор 330mah 3.7 V литиум полимер батерија прозрачна чевли батеријата Батерија Li-ion Ќелија

Достапно за нарачка
DEN 470.40
DEN 348.00
Достапност:

И речиси сите бренд-име машина без сервисот за услуги, со цел да се намалат трошоците, инсталиран во која се користи за да се Б батерија производи (фабрика на неисправни производи, неисправни, одделение), во општа употреба од три месеци по перформансите на батеријата може да одбие, пократок животен век. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Апликации 1.5 инчен екран MP4 капацитетот на батеријата на околу 1800m Ah. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да. Батерии Напон 3.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. Литиум батерија 1. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Висок квалитет и со висок капацитет. 3, репродукцијата ефект станува полошо : батеријата отпорот станува се големи, излезниот напон е премногу ниска. 4, не може да се игра : Батеријата прстен или заштита коло, батерија неуспех. 2, отворен, ќе се види ја батеријата, ако батеријата е сребро, на литиум полимер батерија е надвор од пластична фолија пакет, ако друга боја е од челик или алуминиум школка литиум батерија, кожата е ПВЦ пластика ракав, сина се така црно.7 V напон на Полнење : 4. Вредност на MP3 за мала ќелија причини и не може да се користи е многу непријатно! Четири, како да знаете батеријата модел? 1, отворете го машина : да се биде храбар за да го отворите машина, MP3 внатрешните е всушност многу едноставна, не грижете се за оштетување на машината. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. 100% сосема нов. Три, како да се суди мојата машина е батеријата проблем? Ако вашиот MP3 Bluetooth уред ги има следниве феномен, тоа ќе биде батеријата проблем, треба да бидат заменети : 1, користење на повеќе од една година, play (мирување) време е значително скратена (околу 3 часа), што укажува на тоа дека капацитетот на батеријата е намалена, услугата живот. Answer : ___________________________ Note : MP3 нормално ако се започне подоцна е пронајден да има грешка, е повеќе од 90% на батеријата е поради други причини, електронски компоненти се со помала веројатност да прстен, и батерии се потрошен материјал, квалитетот е нерамна, и дистрибуцијата на полначот е генерално повисока од излезниот напон, батерија посебни ограничен притисок (4.8 инчен екран MP3 капацитет е генерално 3001000m Ah, 2.2 V) функција. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас. Внимателно проверете ја машината, за да се види дали постојат завртки, со мал шрафцигер може да се отвори, општите не е школка врзани или постои копче на картичката, со нож по жица една недела откако тие може да се отвори или да се отворат, внимателен, генерален школка нема да го оштети, внимание за скролување. Пет, како да се купат на батерија? Прво ја отворите машина за да се види ја батеријата (не ќе најдат свои уривање уривање, рушење, одржување и технички персонал) повеќето батерии се означени со видот, батеријата модел е всушност висок (дебела), широк и долг, еден тип во продавница под маса на моделот, ако не, може да се јавите во продавницата да се оди со., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба.0 ММ*25ММ*30ММ Сопственост : MP3 MP4 MP5 Прозрачна чевли Флеш чевли Посебни литиум батерија Про, ако имате потреба од големи количини, ние може да се разговара цената ~!! Pro, продажба на батеријата е веројатно да имаат пишување, тука не може да биде пишување, бројот на набавки може да се бара да напишете ~!! А, MP3 литиум батерија живот Како мобилни телефони литиум батерија, MP3 вградена литиум батерија живот е длабоко полнење стави околу 300-500 пати (GB), која е за една или две години по игра времето ќе биде скратена очигледно, некои дури и не може целосно да се подигне, тогаш мора да се замени со нова батерија.

За производот

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
полимер батерија
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
yorwats
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Состојба:
100% нови
Количина:
1pcs
Место на Потекло:
Кина
Заштита:
pcb
Услуга:
Продавница гаранција

Избор на клиент