220V 450W 450 Степен LCD Прилагодливи Електронски Топлина Топол Воздух Пиштол 8018LCD Desoldering Лемење Станица IC SMD BGA Rework 4 Млазницата
Новак - 12 %

220V 450W 450 Степен LCD Прилагодливи Електронски Топлина Топол Воздух Пиштол 8018LCD Desoldering Лемење Станица IC SMD BGA Rework

Достапно за нарачка
DEN 1782.24
DEN 1568.00
Достапност:

220 V 450 W 450 Степен LCD Прилагодливи Електронски Топлина Топол Воздух Пиштол 8018 LCD Desoldering Лемење Станица IC SMD BGA Rework 4 Млазницата
забелешка:110 V НАС исто така во парк,ако ви треба можете да направите белешка Карактеристики :
1.Лесен за употреба и носат простор за заштеда на енергија операција.
2.Лесно да се прилагоди на операторот прецизно контрола на температура и волумен воздух.
3.LCD дисплеј топла температура на воздухот, операторот ги користи корисна.
4.Нема начин за лемење контакт влошки можат да издаваат делови раселување и термички шок.
5.Погоден за повеќето површината планината лемење и rework делови за desoldering различни оклопна кутија покрие одбор.
Детали
1.Влезен напон : 110 V / 220 V-240 V
2.Фреквенција : 50 за да 60 Hz
3.Оперативен Тековната 2.5
4.450 W моќност Работна температура, температурата околу 500 степен Пакет, вклучувајќи :
1 x 220 V/110 V Топол Воздух Пиштол
4 x Млазницата
1 x заградата
1 x Инструкции

За производот

боја:
220V ЕУ, 110V НАС
Волумен На Воздух:
НАЈДОБРИ
Функција:
Температурата Прилагодливи,Кул / Топол Воздух,Температура Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
8018LCD
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Номинална Напон:
220v
Номинална Излезна Моќност:
450W
Тежина:
0.6
Бренд Име:
OSSIEAO
Напон:
220V/110V
Температура:
0C - 450C
Приклучете:
ЕУ/САД

Избор на клиент